Jdete ven? Dejte si něco přes pusu! Leoš Mareš dal na svém Instagramu prostor ministrovi vnitra Hamáčkovi

16. 3. 2020 | Petr Michl
Influencer marketing může pomoci i v těžkých dobách. Leoš Mareš přišel s apelem na to, aby lidi nosili roušky. Nechal ho říct na svém instagramovém účtu i ministra vnitra Jana Hamáčka.

 

Ministr vnitra Jan Hamáček byl dosud vším, jen ne symbolem síly. Při klesajících preferencích ČSSD a po více než měsíc táhnoucí se kauze s nejmenovaným kandidátem na ministra kultury Michalem Šmardou byl vnímán spíše jako pravý opak. Jako špalek, na kterém mohou premiér i prezident obrazně štípat dříví, a on jim ještě poděkuje. Podsamec, co se lísá k těm, co ho neuznávají — což krásně ilustroval zdravicí s tlačenkou k narozeninám prezidenta Zemana. Aktuální krizový vývoj s pandemií koronaviru z něj ale dělá v posledních hodinách hvězdu sociálních sítí. Nyní se navíc spojil s jinou — již značně etablovanou — star, s Leošem Marešem.

V dobrém i zlém smyslu slova česká ikona komerčních spoluprací nejprve nasdílela nejlepší moment Jana Hamáčka z tiskové konference z noci v neděli 15. března, na které sdělil premiér Babiš zemi vyhlášení karantény. Na dotaz, jaké sankce hrozí lidem, co budou karanténu porušovat, Hamáček uvedl, že takovým lidem primárně hrozí to, že vyjdou ven, někoho nakazí, on pak umře, a přenašečům to pak bude celý život líto. Ač sám oblečen ve svetru a v džínách, působil v tu chvíli vedle premiéra Babiše srozumitelně, lidsky a dokonce možná až státnicky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Asi tak..

Příspěvek sdílený Leoš Mareš (@leosmares),

Roušky, kterých je v celých zemích nedostatek, působí primárně jako snížení rizika šíření nákazy od těch, co již nemocní jsou. Jelikož ale kvůli 14denní inkubační době nemůže o sobě nikdo bezpečně jako o zdravém mluvit, je to prostě slušnost k okolí. A když nemáte roušku, dejte si kolem pusy třeba šálu nebo šátek — i to pomůže. To bylo taky poselstvím sdělení Leoše Mareše ve videu. O něm sám prozradil, že vzniklo poté, co ho o něj Jan Hamáček telefonicky požádal.  

Mareš udělal dokonce něco, co mu není zrovna vlastní. Na svém instagramovém účtu zveřejnil video s totožným poselstvím přímo od Jana Hamáčka, a to takové, které se příčí tomu, jak to na této platformě funguje.

Čistě formálně nejsou morální apely starších pánů zpoza psacího stolu něco, co by na Instagramu letělo. V současnosti ale obsah předčí formu. Hamáček má také body navíc, protože oslovil influencera sám. Ministr vnitra, který se paradoxně nestal lídrem včera svolaného Ústředního krizového štábu, uplatňuje své vůdčí schopnosti jinde. Zrodila se nečekaná politická hvězda?


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: