Již milion uživatelů v ČR navštěvuje internet z tabletů

17. 9. 2015 | redakce
Již téměř 1,5 milionu uživatelů navštěvuje webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor z tabletů, milion jich přitom pochází z České republiky.

Již téměř 1,5 milionu uživatelů navštěvuje webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor z tabletů, přičemž milion jich pochází z České republiky. Uživatelé surfující na internetu prostřednictvím tabletů nejčastěji v srpnu navštěvovali zpravodajské weby (170 tisíc uživatelů), domovské stránky portálů a bulvární magazíny (148 resp. 147 tisíc RU).  

Návštěvnost z klasických PC

Z počítačů navštívilo v srpnu 2015 zapojené weby více než 6,4 milionů českých uživatelů, kteří na nich provedli 5,6 miliardy zobrazení stránek. Nejvíce uživatelů navštívilo domovské stránky portálů, zpravodajské weby a stránky komunikačních služeb (4,5 milionu). Streamovaný obsah sledovalo na klasických počítačích 3,4 milionu uživatelů s celkovým počtem 111 milionů zahájených přehrání. Nejvyššího počtu zobrazení stránek, tj. více než 1,1 miliardy, dosáhly komunikační weby.  

 

Návštěvnost z mobilních telefonů

Počet reálných uživatelů, navštěvujících webové stránky z mobilních telefonů se blíží k 2,8 milionu a počet mobilních zobrazení stránek dosáhl 1,2 miliardy. Již téměř půl milionu uživatelů mobilních telefonů na nich sleduje multimediální obsah, přičemž jejich počet zaznamenal největší meziměsíční nárůst (o 15 %). Kategorií webů, která jednoznačně vede v počtu reálných uživatelů, jsou Bulvární magazíny (450 tisíc RU), po ní následují Zpravodajství (360 tisíc RU) a TV, rádia (353 tisíc RU).

 

Návštěvnost z tabletů

Téměř 1,5 milionu uživatelů navštěvuje webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor z tabletů, milion jich přitom pochází z České republiky. Počet zobrazení stránek provedených prostřednictvím tabletů se blíží ke 250 milionům a meziměsíčně se zvýšil o 5 milionů. Nejvíce zobrazení stránek bylo provedeno z těchto zařízení na domovských stránkách portálů, zpravodajských webech a bulvárních magazínech. V případě většiny webových kategorií je počet uživatelů vyšší o víkendech než v pracovních dnech.

 

Výsledky měření návštěvnosti internetu na jednotlivých zařízeních – měsíční srovnání výsledků

Zdroj: NetMonitor, červenec a srpen 2015

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: