Jste často nesoustředění při psaní? Zkuste retro hipster zařízení Hemingwrite

21. 1. 2015 | Petr Michl
Často utíkáte od práce do prokrastinačních bažin internetu? Máme pro vás řešení: Hemingwrite.

Co je největším nepřítelem všech, co píšou? Nedostatek koncentrace a pocit, že si musíte nejdříve prozkoumat ještě jeden zdroj, přečíst další článek nebo se nutně podívat na to vtipné video, co sdílel kamarád na Facebooku. Projekt Hemingwrite nabízí retro eletronické zařízení, které má dát všem psavcům potřebný klid na práci. Již pohodlně překročil svůj čtvrt milionový práh úspěšnosti na crowdfundingovém portálu Kickstarter.
Týká se to copywriterů, novinářů, spisovatelů, ale víceméně všech, kteří potřebují občas soustředěně psát. S možnostmi nekonečné prokrastinace na internetu a ve všemožných hrách a aplikacích existuje vždy rozptýlení, které se zdá lákavější než práce, kterou jste už měli mít hotovou. Produktový designer Adam Leeb a softwarový vývojář Patrick Paul proto vymysleli Hemingwrite. Zjednodušeně se jedná o psací stroj s 6. palcovým displejem s e-inkem. Nedá se na něm dělat téměř nic jiného než psát.

Podobně jako u elektronických čteček je výdrž víc než uspokojivá, konkrétně 4 až 6 týdnů. Napsané se ukládá na flash disk v zařízení, při připojení k Wi-Fi se pak automaticky nahraje do cloudového úložiště. Strach o již napsané je tak víceméně neopodstatněný. Zařízení se nabíjí přes USB kabel a přes něj se dá také propojit s počítačem, a soubory tak lze nasdílet i touto cestou.  

Projekt vznikl v hlavách tvůrců teprve v březnu minulého roku, ale v tuto chvíli se již zdá přechod do výrobní fáze jasnou věcí. Prostředky pro její zahájení se rozhodli Leeb a Paul získat na crowdfundingovém portálu Kickstarter. S necelými 3 dny na získání dalších prostředků od investorů už mají bezpečně překonanou svoji cílovou částku čtvrt milionu dolarů - přislíbeno bylo již dokonce více než 325 tisíc dolarů.Skrze příspěvek na Kickstarteru si svůj stroj můžete také předobjednat. Nižší ceny pro prvotní podporovatele jsou pryč, nyní začíná na 399 dolarech. Z hlediska výkonu a toho, co vám dokáže toto zařízení nabídnout, se jedná o velké retro. Výkon je podobně jako v elektronických čtečkách zanedbatelný, stejně tak množství úkonů, které zvládne - o to ale jde. Je to výsměch multitaskingu dávající najevo, že na víceúčelových zařízeních často neuděláme ani ten jeden jediný úkol, ke kterému máme my "lidé psaním povinní" svůj počítač či laptop především. Hemingwrite je ale také „hispterská stylovka", se svými rozměry popírajícími zeštíhlující trendy, téměř 2 kilogramy váhy, možností uchopení jako kufřík a poctivou klávesnicí s pořádným odporem připomíná ze všeho nejvíce psací stroj. A tím také skutečně je, psacím strojem zvládajícím elektronické minimum tak, aby mohl komunikovat s vaším běžným laptopem či PC.

Zdroj: Kickstarter

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace Startup
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.