Klasa získá sestru - značku Regionální potravina

3. 3. 2010 | ILE
Státem garantovanou značku kvality Klasa, která si v tuzemsku záskala velmi rychle silné postavení, získalo za šest let její existence už 277 firem. Celkově se jí v současnosti chlubí 1323 výrobků. Prohlásil to ministr zemědělství Jakub Šebesta. Zároveň na potravinářských veletrzích v Brně představil novou značku Regionální potravina, která by měla zvýšit zájem o místní speciality a regionální produkty.

Ilustrační obrázek

Státem garantovanou značku kvality Klasa, která si v tuzemsku záskala velmi rychle silné postavení, získalo za šest let její existence už 277 firem. Celkově se jí v současnosti chlubí 1323 výrobků. Prohlásil to ministr zemědělství Jakub Šebesta.
Zároveň na potravinářských veletrzích v Brně představil novou značku Regionální potravina, která by měla zvýšit zájem o místní speciality a regionální produkty. Pro její uvedení na trh má posloužit již vyčleněných 50 milionů Kč. Program by měl být nastartován ve druhé třetině tohoto roku. V současné době probíhá výběrové řízení na marketingovou agenturu, která zajistí komunikaci značky.
Pokud se značka ujme, dá se předpokládat, že získá podobnou popularitu jako Klasa. K té se hlásí až 75 % českých zákazníků a podle průzkumů mají výrobky s jejím emblémem až od třetinu vyšší odbyt.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: