Koncept sociálního podnikání představí Social Business Day 2010

12. 10. 2010 | TMJ
Zkombinovat prosociální principy s businessovými koncepty nebývá jednoduché. Když se to ovšem podaří, mohou vzniknout inovativní a efektivní řešení pro překonání chudoby a sociálního vyloučení. Právě s touto myšlenkou pracuje The Social Business Tour 2010, která se po Vídni a Bratislavě zastaví dne 14. října 2010 v Hub Praha

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Zkombinovat prosociální principy s businessovými koncepty nebývá jednoduché. Když se to ovšem podaří, mohou vzniknout inovativní a efektivní řešení pro překonání chudoby a sociálního vyloučení. Právě s touto myšlenkou pracuje The Social Business Tour 2010, která se po Vídni a Bratislavě zastaví dne 14. října 2010 v Hub Praha, aby zde pod záštitou nositele Nobelovy ceny profesora Muhammada Yunuse uspořádala Social Business Day - odborně-společenské setkání, které spojí odborníky i laiky se zájmem o problematiku sociálního businessu.

Koncepty jako mikro-financování a sociální podnikání vyvinuté nositelem Nobelovy ceny profesorem Muhammadem Yunusem jsou přelomové. Své uplatnění navíc najdou také na trzích ve střední a východní Evropě - tedy i v České republice, kde jsou jedním z klíčových momentů pro zlepšení životních a obchodních podmínek. Pražský Social Business Day poslouží k prodiskutování koncept sociálního podnikání, pokusí se identifikovat sociální problémy specifické pro ČR a definuje podnikatelské modely vhodné pro řešení těchto problémů ve spolupráci s tvůrčími lidmi z nejrůznějších oborů s bohatými životními a podnikatelskými zkušenostmi.

„Připravované setkání by mělo v neformální rovině spojit zkušené a kreativní lidi a poskytnout platformu pro sdílení informací a zkušeností. Součástí programu je tak kromě úvodu do problematiky a prezentace konkrétních regionální projektů také diskuze, brainstorming a workshop. Po ukončení Social Business Lab jsou pak účastníci srdečně zváni na společenské setkání Social Business Get Together, které bude neformální networkingovou tečkou celého Social Business Day v Praze.

Registraci na akci je možné provést na www.socialbusinesstour.com. Více v příložené pozvánce.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: