Konference Trendy v internetové bezpečnosti 2012 nejen o bezpečnosti elektronického obchodování

23. 2. 2012 | Petr Michl
Témata konference? Elektronické občanky, placení mobilními telefony s pomocí s technologií NFC nebo třeba budoucnost copyrightu a soukromí lidí.

Již 4. ročník celodenní odborné konference Trendy v internetové bezpečnosti se mimo pokrytí nových oborových trendů zaměří i na navýsost důležitá témata - zabezpečení elektronických transakcí, elektronického bankovnictví a dalších kritických internetových služeb.

 

Na otázky, kdo reálně řídí Internet, jaké zákony na něm platí, co to je SOPA, co byl Stux, jaká je  či budoucnost copyrightu a soukromí a další bude zodpovídat Petr Koubský (TUESDAY Business Network). V dalších dvou blocích se bude diskutovat o šifrování a certifikačních autoritách, čipových kartách, elektronických občankách, bezpečnosti a rizicích sociálních sítí, hoaxech v českém prostředí a dalších hrozbách, se kterými se může uživatel na Internetu setkat. Zejména poslední blok o elektronickém obchodování bude věnován bezdrátové technologii NFC (=Near Field Communication) a jejím výhodám a nebezpečím, mobilnímu bankovnictví a bezpečnostním rizikům a odhalování podvodných e-shopů.

Vlastní program konference je rozčleněn do čtyř tematických bloků:
Globální systémové hrozby
Technologie pro hodné i ošklivé hochy
Sociálně inženýrské hrozby
Bezpečnost elektronického obchodování

Souběžně s přednáškami poběží i série workshopů s praktickými ukázkami řešení internetové bezpečnosti.

Již 4. ročník odborné konference je pořádán čtyřmi významnými českými internetovými servery společnosti Internet Info: Lupa.cz, Měšec.cz, Podnikatel.cz a Root.cz. Šéfredaktor Root.cz, Petr Krčmář, bude také celou akci moderovat.

Kompletní program včetně anotací přednášek a odborné životopisy všech přednášejících jsou k dispozici na stránkách konference.

Zájemci o účast se mohou registrovat prostřednictvím internetového formuláře.

Štítky dokumentu: E-Commerce Reportáže Tipy na akce

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: