Křišťálová Lupa 2012: dvě nejvýznamnější ocenění si odnesl Mall.cz

29. 11. 2012 | Petr Michl
Ceny v anketě Křišťálová Lupa 2012 byly rozdány. Prestižní ocenění Projekt roku získal Mall.cz za úspěšný prodej společnosti. Ondřej Fryc zároveň získal titul Osobnost roku.

Ceny v anketě Křišťálová Lupa 2012 byly rozdány. Prestižní ocenění Projekt roku získal Mall.cz za úspěšný prodej společnosti. Ondřej Fryc zároveň získal titul Osobnost roku.Křišťálová Lupa 2012 – Cena českého Internetu, každoročně pořádaná serverem Lupa.cz, už má své vítěze. Vítězové v celkem 15 kategoriích převzali svá ocenění na dnešním slavnostním vyhlášení v Divadle Archa. Rozhodovala o nich jednak odborná porota, jednak svým hlasováním internetová veřejnost, letos v počtu 87 671 unikátních hlasujících.

 

Společnost Mall.cz se může pyšnit hned dvěma nejdůležitějšími oceněními ankety. Odborná porota udělila Mall.cz první místo v kategorii Projekt roku za největší obchodní počin na českém internetu a titul Osobnost roku obdržel Ondřej Fryc, zakladatel a šéf Netretail Holdingu, který Mall.cz provozuje. Z vítězství ve dvou kategoriích se kromě Mall.cz radovali také vydavatelství MAFRA a Seznam.cz. Portál iDNES.cz totiž obhájil své prvenství v kategorii Zpravodajství a ocenění získala také jeho mobilní verze v kategorii Mobilní služba. Seznam.cz se může pochlubit vítězstvím v kategorii Nástroje a služby za svou inovaci turistických map portálu Mapy.cz a současně také prvním místem za originálně řešenou internetovou televizi Mixer.cz v kategorii Obsahová inspirace.

Letošní předávání cen Křišťálové Lupy se neslo ve znamení blížícího se konce světa. Tomu odpovídala do detailu připravená atmosféra s pódiem lemovaným náhrobními kameny, temnými kulisami a pohřebními svíčkami s kazatelnou a oltářem místo klasického řečnického pultu. Smutečním večerem diváky prováděli samozvaní členové řádu Ordo Duo Lumen Tomáš Hanák a Ján Simkanič.

PŘEHLED VÝSLEDKŮ

Hodnocení odborné poroty:

  • Anticena: Centrální registr vozidel
  • E-commerce inspirace: Ticketon.cz
  • Globální projekty českých tvůrců: GoodData
  • Marketingová inspirace: Prezidentská kampaň Vladimíra Franze
  • Obsahová inspirace: Mixér.cz
  • Osobnost roku: Ondřej Fryc
  • Projekt roku: Mall.cz – prodej společnosti

Hlasování veřejnosti:

Zvláštní cena serveru Lupa.cz: Zakomunistů.cz

 

Kompletní výsledky naleznete ZDE


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: