Kupní síla Pražanů se zvyšuje

15. 9. 2010 | KAS
Zatímco Pražan může v průměru nakládat zhruba s omnácti tisíci korunami měsíčně (měsíční podíl disponabilního příjmu), obyvatel Bruntálska si musí vystačit se zhruba dvanácti tisíci. Výplývá to z čísel, která uveřejnila společnost Incoma GfK.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Zatímco Pražan může v průměru nakládat zhruba s omnácti tisíci korunami měsíčně (měsíční podíl disponabilního příjmu), obyvatel Bruntálska si musí vystačit se zhruba dvanácti tisíci. Výplývá to z čísel, která uveřejnila společnost Incoma GfK. Ta mimo jiné dokazují, že Praha se pomalu ale jistě uniká regionům. Dochází tak k mírnému "rozevírání nůžek", které je způsobeno jak růstem hlavního města, tak poklesem nejchudších oblastí.
Největší kupní síla mezi městy s více než deseti tisíci obyvateli je pak opět v Praze. Nejmenší kupní síla z větších měst je v Krupce na Ústecku - jen 145 tisíc korun. Souměřitelná ovšem nejsou ani sídla o stejné velikosti - značné rozdíly plynou zejména z umístění v rámci České republiky a logicky se do nich promítají výkony jednotlivých krajů a regionů.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: