Psací stroj pro iPad od Toma Hankse zabral první příčky AppStore

21. 8. 2014 | Irena Šovčíková
Klap, klap, klap. To se nyní bude ozývat po celém světě. Aplikace Toma Hankse, Hanx Writer, ovládla AppStore. Díky ní se z obyčejného iPadu stává starobylý psací stroj.

Klap, klap, klap. To se nyní bude ozývat po celém světě. Aplikace Toma Hankse, Hanx Writer, ovládla AppStore. Díky ní se z obyčejného iPadu stává starobylý psací stroj.

Popularita Toma Hankse je v USA obrovská. Se svou pověstí slušného a inteligentně zábavné člověka by se dal v našem prostředí přirovnat k Marku Ebenovi - tedy pokud by český moderátor byl opakovaně schopen podávat oscarové herecké výkony. Nyní si navíc může Hanks k dvěma Oscarům připsat další triumf. Jeho aplikace pro iPad Hanx Writer dobyla AppStore.

 

Aplikace je v duchu následování hipster trendu a návratu k retro věcem. Na obrazovce iPadu dokáže simulovat psaní na starobylém psacím stroji, včetně jeho typických zvuků. Žádnou praktickou funkci sice nemá, ale vypadá každopádně stylově. Podle Hankse sice není vhodná k psaní oficiálních dopisů, ale skvěle se hodí na psaní milostných dopisů, drobných poznámek, nebo například to-do listů. A když se přepíšete? Žádný problém, oproti klasickému modelu má Hanx Writer tlačítko delete.

Je zdarma, ale pokud byste chtěli třeba luxusnější model, i na to hollywoodská megahvězda myslela. Přímo v aplikaci se dají dokoupit dva další psací stroje", jeden luxusní, druhý menší. Je ale jasné, že Hanks, jakkoliv možná umí programátora zahrát, samotnou aplikaci nevytvořil. Za vývojem stojí firma Hitcents.

A zdá se, že psací stroj nechybí jen Tomu Hanksovi. Jeho aplikaci si během pár dní stáhlo takové množství lidí, že se okamžitě umístila na vrcholu AppStore, a to jak v sekci Produktivita", tak Všechny aplikace". Zatím si navíc drží vesměs pozitivní recenze i vysoké hodnocení, které je v průměru 4.5. Těžko říct, jestli má velký úspěch na svědomí popularita jeho autora nebo fakt, že se trefil do noty ne jednomu majiteli iPadu. Jasné ale je, že ani například Justin Bieber, který má momentálně velmi aktivní a silnou fanouškovskou základnu, se svou aplikací Shots of Me takový úspěch neměl.

Zdroj: TechCrunch, Time

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: