Launch nové vakcíny Menveo od společnosti Novartis zajistí Focus Agency

19. 10. 2010 | RaTP
V květnu tohoto roku vyhlásila společnost Novartis - konkrétně divize Novartis Vaccines and Diagnostics - výběrové řízení na PR agenturu, která povede kampaň k příležitostí uvedení nového produktu na český trh. Tím je první tetravalentní vakcína proti invazivnímu meningokokovému onemocnění Menveo.

Agentura Focus Agency, zdroj: www.focus-age.cz

V květnu tohoto roku vyhlásila společnost Novartis - konkrétně divize Novartis Vaccines and Diagnostics - výběrové řízení na PR agenturu, která povede kampaň k příležitostí uvedení nového produktu na český trh. Tím je první tetravalentní vakcína proti invazivnímu meningokokovému onemocnění Menveo. Vítězem se stala česká komunikační agentura Focus Agency. Její projekt byl vybrán na základě nejlepšího předloženého návrhu řešení kampaně s propracovanými prvky media relations a PR.

„V projektu předkládaném při výběrovém řízení jsme zhodnotili naše letité zkušenosti z farmaceutického trhu. Není to poprvé, kdy měla Focus Agency možnost účastnit se launche zajímavého produktu z této oblasti,“ uvádí Robert Svoboda, obchodní ředitel komunikační agentury Focus Agency. „Díky tomu jsme dokázali navrhnout optimální komunikační mix, který společnost Novartis právem zaujal. Jsme rádi, že můžeme pracovat po boku tak významného globálního klienta, jakým Novartis je a nabídnout mu zázemí našeho zkušeného pracovního týmu.“

Realizace kampaně odstartuje na podzim roku 2010 a pokračovat bude v průběhu roku 2011. Specifika farmaceutické kampaně přibližuje Michaela Škopková, key account manager Focus Agency.
„Práce s produkty z oblasti farmacie je vždy náročná. Kampaň musí být účinná a přitom plně respektovat právní a etické normy,“ uvádí Škopková „Díky dobré znalosti českého prostředí jsme však schopni zajistit vysoce efektivní servis, který bude splňovat náročná přání klienta při zachování maximální přidané hodnoty pro všechny segmenty oslovované cílové skupiny.“

Invazivní meningokokové onemocnění je považováno za jednu z nejzákeřnějších chorob, se kterými se v České republice můžeme setkat. Napadá zcela zdravé jedince a vyvolává nemoc s nezvykle rychlým průběhem, jejíž smrtnost se pohybuje kolem hranice 10%. Vakcína Menveo je první očkovací látkou, která poskytne naráz ochranu proti všem očkovatelným séroskupinám meningokokové bakterie. Je ideální jako ochrana proti séroskupinám, typickým pro české prostředí, tak těm exotickým, se kterými se můžeme setkat na cestách do zahraničí.

Komunikační agentura Focus Agency, s.r.o. působí na českém trhu více než deset let. Mezi její klienty patří zejména společnosti z oboru farmacie a zdravotnictví, IT, potravinářství a FMCG. Poskytuje kompletní servis v oblasti marketingové komunikace včetně zajištění kompletní produkce kampaní.

Štítky dokumentu: Media Relations

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: