Letecká společnost Lufthansa je ve ztrátě

1. 8. 2011 | BVo
Jedna z největších evropských leteckých společností Lufthansa zaznamenala velké ztráty. Na vině je především rostoucí cena ropy.

Německé letecká společnost Lufthansa zveřejnila nepříliš uspokojivé výsledky. Ztráta společnosti se za půl roku zdvojnásobila na 206 milionů eur.


Přestože Lufthansa zaznamenala růst tržeb, vyšší náklady za palivo ji poslaly opět do ztráty. Vážné finanční problémy způsobily především nepokoje v severní Africe, konflikty na Blízkém východě, zemětřesení v Japonsku a především nárůst cen ropy.


Příjmy společnosti se navýšily o 11 %, tedy na 14,1 miliardy eur. Náklady na pohonné hmoty vzrostly až o 24,6 % na 3 miliardy eur.


Zájem o leteckou přepravu však po poklesu v letech 2008 a 2009 pomalu roste. Počet přepravených zákazníků se zvýšil o 10,1 % a kapacita letadel byla navýšena o 12 %. Jedna z největších evropských leteckých společností přepravila na 50 tisíc pasažérů. Celkový počet letů vzrost téměř o 6 %.


Německá Lufthansa byla založena v roce 1926. Je zakládajícím členem aliance leteckých společností Star Alliance a vlastní řadu dceřiných společností například Austrian Airlines nebo Swiss International Air Lines.
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: