Letiště Praha slaví 80 let existence s microsite a sérií videí se známými osobnostmi

26. 3. 2018 | Petr Michl
80 let historie — to už je důvod ke vzpomínání. Letiště Praha proto vytvořilo webovou stránku, kde na letiště a cestování z něj vzpomínají například herec Jan Tříska, válečný veterán druhé světové války Emil Boček nebo fotbalový brankář Petr Čech.

Letiště Praha zažívá velké výročí a oslavuje ho novou komunikační kampaní. V ní představuje svou minulost, současnost i budoucnost a zároveň nechává zaznít i vzpomínky známých i neznámých cestujících.

Zkušenosti s cestováním od známých osobností jsou zachyceny v hlavním spotu kampaně Letiště Praha (nebo také Letiště Václava Havla Praha, pozn. red.) zrealizované agenturou Outbreak a produkční společností Masterfilm. Spot, který režíroval Jan Látal, je především přehlídkou „mluvících hlav". Je nutné ale uznat, že hlav exkluzivních. Své vzpomínky předkládá například Jan Tříska, který nedlouho po natáčení tragicky zemřel, letec RAF a hrdina druhé světové války Emil Boček, modelka Tereza Maxová, vodní slalomář Vavřinec Hradílek, cestovatel Dan Přibáň. Status mezinárodní hvězdy pak dodává fotbalový brankář Petr Čech. Video lze přehrát jen na microsite letisteslavi80.cz (pro otevření v novém okně stiskněte fotografii níže).Tento koncept je potom rozvinut na větší stopáží ve videích, kde dostávají jednotlivé osobnosti delší prostor.Základnou kampaně je microsite letisteslavi80.cz kde se čtenáři mohou seznámit historií letiště, jeho současností i plány do budoucna. 

Film i microsite spojená s projektem obsahuje příběhy i desítek „obyčejných“ cestujících, kteří s letiště v průběhu projektu sdíleli své příběhy, zkušenosti a zážitky. „Všechny vzpomínky, které v projektu zazní, jsou stejně důležité, bez ohledu na to, zda je jejich nositelem známá osobnost či běžný cestující. Letiště Praha stálo během uplynulých osmi dekád na počátku zásadních životních událostí tisíců lidí, jimž umožnilo cestovat, poznávat, zažívat malá i velká dobrodružství, vracet se zpět bohatší o zkušenosti. Chtěli jsme tímto způsobem završit připomínku 80leté historie letiště, poděkovat cestujícím a vzdát hold všem, kteří se v minulosti i současnosti starali a starají o chod našeho největšího vzdušného přístavu,“ doplnil Jakub Puchalský.

Nás baví velice pěkně zpracovaný cestovatelský deník ve formě PDF, ve kterém jde listovat.Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: