Levnější YouTube bez reklam? Má ho přinést předplatné Premium Lite

4. 8. 2021 | Petr Michl
YouTube experimentuje s novým tarifem, který uživatelům umožňuje sledovat videa bez reklam za téměř poloviční cenu oproti službě Premium.


Zdroj: YouTube

YouTube zkouší v Evropě novou úroveň předplatného, nazvanou „YouTube Premium Lite". Tento plán umožňuje přístup k videím bez reklam za cenu o 40 % nižší (6,99 eur) než předplatné YouTube Premium, které činí 11,99 eur měsíčně.

Premium Lite umožňuje sledování bez reklam v hlavní aplikaci YouTube na webu, v systémech iOS, Android, chytrých televizorech, herních konzolích a v aplikaci YouTube Kids.

Premium Lite ovšem není tak příznivé pro mobilní uživatele, nenabízí totiž přehrávání na pozadí (jež umožňuje uživatelům přepínat mezi aplikacemi bez přerušení zvuku), stahování offline, výhody YouTube Music (jako je poslech bez reklam) ani žádné další funkce Premium.

Nový tarif, který byl spatřen o víkendu, potvrdil YouTube ve svém prohlášení pro The Verge na začátku tohoto týdne. Podle všeho se nový tarif v současné době testuje v Belgii, Dánsku, Finsku, Lucembursku, Nizozemsku, Norsku a Švédsku.

Mluvčí YouTube uvedla:

„V severských zemích a zemích Beneluxu (s výjimkou Islandu) testujeme novou nabídku, abychom uživatelům poskytli ještě větší výběr: Premium Lite stojí 6,99 eur/měsíc (nebo místní ekvivalent za měsíc) a zahrnuje videa na YouTube bez reklam."

YouTube uvádí, že předplatné Premium Lite je v experimentální fázi a slouží ke sběru zpětné vazby od uživatelů, aby bylo možné v budoucnu zavést další tarify. Za nás je poměrně s podivem, že testuje v Evropě v zemích s jednou z nejvyšších kupních sil obyvatelstva. Právě v Česku nebo dalších zemích středoevropského regionu či na Balkáně by mohl zabodovat více. Čistě z pohledu cena / výkon totiž v očích mnoha platících konzumentů audio a audiovizuálního obsahu totiž nabízí YouTube nižší hodnotu než Spotify nebo Netflix. Zlevnění o 40 % by tak na ně mohlo zapůsobit.

Štítky dokumentu: YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: