Martinus.cz letos nechává rozhodnout fanoušky velká knižní dilemata

20. 3. 2017 | redakce
Měla si Hermiona vzít Harryho Pottera, nebo Rona Weaslyho? V Martinus.cz opustili po dvou letech knižní šifru, kterou letos nahradila knižní dilemata. I ty hrají denně desetitisíce lidí.

Internetové knihkupectví Martinus.cz v březnu – měsíci knihy pravidelně pořádá velkou knihomolskou hru. Letos se v něm po dvou velmi úspěšných ročnících hry Knižní šifra rozhodli pro změnu a spustili hru s názvem Knižní dilema.

V čem spočívá Knižní dilema? Nenapadlo vás při vaší práci třeba, jestli tím opravdovým superhrdinou není svědomitý reportér Clark Kent, který dokáže spoustu věcí i bez elastického trikotu? Nebo třeba jestli si Hermiona neměla vzít Harryho Pottera?

Knižní příběhy jsou plné podobných dilemat. Ve hře Knižní dilema je mohou hráči a hráčky denně rozhodovat a vyhrát tak až 200 knih! Jde přitom i o přesvědčování ostatních, aby hlasovali stejně – hlasovat pro tu variantu, která nakonec zvítězí, totiž znamená větší výhru. Právě pro strategizování a přemlouvání slouží událost Knižní dilema na Facebooku.
 

Na začátku to vypadalo na malou knihomolskou revoluci. V Martinusu vyzváněl telefon a cinkaly e-maily, všechny se stejným dotazem: Bude letos zase Šifra? Knižní dilema proto mělo obtížnou startovací pozicia někteří se s ním nechtěli smířit. „Tahle hra je místo šifry? Znamená to, že šifra letos nebude? To mi nemůžete udělat!“, psala například jedna knihomolka na Facebooku. Počáteční zklamání bylo nicméně brzy překonáno a hru nyní navštěvují denně desetitisíce lidí a ani v polovině měsíce zájem neklesá.


Tip redakce: Připomeňte si loňskou kampaň v článku Martinus.cz přichází opět po roce s Knižní šifrou.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: