Mediálne.sk: Nova a Markíza koketují s 3D vysíláním

7. 10. 2010 | TAS
Podle informací serveru Mediálne.sk se možná brzy dočkáme prvního 3D vysílání, zajištěného českou televizní stanicí. Z vyjádření tiskové mluvčí Novy Michaely Fričové vyplývá, že Nově není 3D vysílání cizí. "TV Nova dlouhodobě podporuje vysílání svých programů ve vysokém rozlišení, které v konečné fázi vyústí do stereoskopického vysílání označovaného jako 3D.

3D vysílání, zdroj:archiv

Podle informací serveru Mediálne.sk se možná brzy dočkáme prvního 3D vysílání, zajištěného českou televizní stanicí. Z vyjádření tiskové mluvčí Novy Michaely Fričové vyplývá, že Nově není 3D vysílání cizí. "TV Nova dlouhodobě podporuje vysílání svých programů ve vysokém rozlišení, které v konečné fázi vyústí do stereoskopického vysílání označovaného jako 3D. Touto novou technologií se Nova už dlouho zabývá a v blízké budoucnosti chystá 3D vysílání přinést divákům v rámci svého programu," uvedla serveru Fričová.

Obdobné prohlášení přinesla také TV Markíza.
"TV Markíza jako market lídr jednoznačně vede také v technologickém rozvoji. Už dříve jsme zavedli pravidelné vysílání ve formátu 16:9 a jako první slovenská soukromá televize  přinášíme pravidelné vysílání formátů v HD kvalitě," uvedl pro Mediálne.sk ředitel Centra techniky TV Markíza Andrej Doležal. "Proto je téma 3D vysílání logickým vyústěním našeho dalšího technologického pokroku. Vysíláním v 3D se intenzivně zabýváme a navzdory jeho technologické náročnosti věříme, že již brzy přinese Markíza divákům první pilotní vysílání v 3D."


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: