Metro v Brně? Dle futuristické vize Seznam.cz za 100 let dojista bude

1. 4. 2018 | Petr Michl
V Brně mají metro a do Prahy vede Hyperloop! Tedy v aprílové verzi Mapy.cz. V ní Seznam.cz nabízí svou verzi budoucnosti za 100 let. Nezměnilo se zdaleka jen to, že se města Hradec Králové a Pardubice spojila a je z nich Prdec. Nasedněte do teleportu cestujícího i v čase a zjistěte více.


Seznam.cz už několik let po době přichází 1. dubna s aprílovou úpravou  své služby Mapy.cz. Ani letos přitom nezklamal, rozhodl se ukázat svým uživatelům, jak budou jeho služby vypadat v roce 2118. K Mapy.cz se navíc přidávají i futuristické produkty na Zboží.cz.

Seznam.cz se u příležitosti 100. výročí založení Československa rozhodl ukázat, jak se jeho služby promění za dalších století. „Na mapách se uživatelé mohou podívat na nové České moře, teleportační stanice nebo Centrum pro transplantaci celého člověka. Ikony na mapě jsou doplněny o popisy, některé jsou dokonce propojené se službou Zboží.cz, kde si mohou lidé produkty detailně prohlédnout,“ říká Martin Jeřábek, manažer týmu Mapy.cz.

Zboží.cz nabízí 22 produktů z budoucnosti, deset z nich je propojených právě s aplikací Mapy.cz „Ukazujeme, jak budou vypadat technologické novinky a produkty za 100 let, takže si na Zboží mohou lidé prohlédnout třeba UberTram nebo osobního avatara,“ říká Milan Šmíd, manažer Zboží.cz, a dodává: „Primárně vycházíme z potřeb lidí a z toho, co si přejí, tedy například rychlejší a jednodušší dopravu.“

Naplněna jsou ale i další přání, některá jsou přitom typicky česká: například bezedné půllitry.

Mezi dalšími produkty vyniká bezedná kabelka.

Život v tom správném barevném tónu poté nabízí kontaktní čočky se zabudovanými instagramovými filtry.

Klíčovým plátnem pro aprílové žerty je ale přeci jenom mapa České republiky na Mapy.cz, která hraje tradičně na notu lokálních specifik.

Vesmírný výtah

Od roku 2089 například technologie vesmírných výtahů umožňuje běžným občanům snadnou a levnou cestu na oběžnou dráhu a následně do blízkých planetárních kolonií a radiových lázní na Měsíci. 

S ohledem na přetrvávající silnou hornickou tradici byla ovšem konstrukce výtahu v Ostravě provedena směrem dolů. Umožňuje tak rychlou cestu za teplem.

Metro v Brně

Brno se dočkala pochopitelně svého vysněného prostředku veřejné hromadné dopravy- Lidé ze Seznamu ovšem k tomuto projekut přistoupili dle tradičního hesla, že „Brno je jediný vtip, v kterém se dá žít":

V rámci grantového projektu s názvem „Brno je taky město“ byla mezi roky 2081 a 2103 realizována výstavba metra v Brně. Vzhledem k omezené výši rozpočtu byla zvolena varianta zakrytí tramvajové trati plastovým tunelem. Ta splnila všechny parametry zadání „šalina, co jezdí tunelama“ a „nejsou love“. Otevření obou zastávek se účastnili statutární zástupci města i široká veřejnost."Hemeroidy sblížily Hradec Králové a Pardubice

V 21. století převažující sedavá zaměstnaní mají neblahé důsledky: raketový nárůst cévních onemocnění – obzvláště v oblasti konečníku. Zároveň to však přináší i nové obchodní příležitosti.. Na tuto situaci reaguje státní ústav pro kontrolu a plánování novou vyhláškou, která umožňuje stavbu moderní Hemo-továrny pro výrobu potřebných léčiv na pomezí Pardubic a Hradce. S ohledem na neustále rostoucí poptávku a s ní spojený organický růst měst dochází v roce 2069 k faktickému sloučení Pardubic a Hradce.

V ten samý rok bylo referendem rozhodnuto o změně názvu nově vzniklého územního celku na Prdec.

Do lázní, do Jáchymova, do dolů

Nástup robotizace a automatizace společnost přežila. Je dokonce dost peněz i na univerzální příjem. Pro lékařsky diagnostikované jedince, kteří psychicky neunesou život bez práce, je pak zavedeno pracovní terapeutické centrum v Jáchymově, kde mohou (na základě poukazu hrazeného zdravotní pojišťovnou) pracovat pod dohledem školených terapeutů.

Budoucnost představují ve svých reportážích i redaktoři Televize Seznam. „Janek Rubeš ukazuje, jak bude v roce 2118 vypadat Lítačka a na co ji mohou Pražané využívat, Silvie Friedmannová zase komentuje, jak vznikalo České moře a jaké problémy způsobilo,“ dodává Jakub Unger, ředitel divize Zpravodajství a TV. Stejně jako při každé významné příležitosti nebo svátku se změnil i pes Krasty na hlavní stránce Seznam.cz. Dnes bude zobrazen v teleportu a při prokliku vás zavede právě na futuristické služby  Mapy.cz. Neopomeňte ale zavítat také na aprílové Zboží.cz.


Kam dál?Připomeňte si i alternativní názvy obcí na Mapy.cz z ve velkém přehledu aprílových žertíků značek z loňského roku.Škoda by bylo zapomenout i na ilustrované charakteristiky měst, které se na Mapy.cz objevily 1. dubna  2016.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: