Microsoft HoloLens změní svět díky hologramům

1. 3. 2016 | Jakub Hort
Už na začátku minulého roku představil Microsoft nástroj na vytváření hologramů a rozšířené reality. Až nyní se ale dostává do rukou vývojařů a na příkladu amerického fotbalu ukazuje, jak můžou HoloLens v budoucnu změnit naše životy.

Když na začátku roku 2015 představil Microsoft společně s novými Windows 10 zařízení HoloLens, bylo to pro všechny překvapení. Tento přístroj, který připomíná futuristické sluneční brýle, dokáže vytvářet hologramy a rozšířenou realitu. Pojem rozšířená realita je velmi důležitý a mnoho lidí si jej plete s realitou virtuální. HoloLens přináší virtuální projekci počítačově vytvořených hologramů, které vypadají a chovají se, jako by byly součástí skutečnosti. Ve virtuální realitě jste uzavřeni od okolního světa, s HoloLens můžete vidět a komunikovat s lidmi okolo sebe naprosto normálně. Po roce od uvedení toho přístroje přichází nyní edice pro vývojáře, která bude dostupná od $3000.

Microsoft si slibuje budoucnost plnou hologramů. Ale hologramy samozřejmě uvidíte pouze, když budete mít nasazené HoloLens. Ty se skládají z holografických čoček, kvalitní kamery a sluchátek nad ušima. Celý systém funguje přes CPU, GPU a HPU (hologragická zpracovávací jednotka) a naleznete v nich také ventilátor, který brání proti přehřívání.

Bruce Harris, „Technical Evangelist“ Microsoftu, uvedl, že pomocí Bluetooth nebo Wi-Fi bude možné spárovat HoloLens s jakýmkoli zařízením. Bude tedy možné spojit dohromady více HoloLens a to z nich vytvoří velmi užitečný nástroj při spolupráci více lidí. Harris také řekl, že výdrž baterie by se měla pohybovat okolo 5,5 hodiny, ty se ale při náročném využívání mohou smrsknout na 2,5 hodiny. To může být pro některé fanoušky zklamáním.

A jak si představuje Microsoft využití brýlí v budoucnosti? Jednoduše obrátí naše životy vzhůru nohama. Na panelové diskuzi u příležitosti 50. Super Bowlu ukázal Microsoft koncept, jak se může přenos utkání amerického fotbalu díky HoloLens změnit.

Jak je vidět ve videu, Národní fotbalová liga (NFL) a Microsoft se velmi hluboce zamyslely nad tím, jak by se tato technologie dala využít, aby přinesla fanouškům úplně nový zážitek ze hry. Zápas může být rozšířen z obrazovky na celou zeď, na konferenčním stolku si můžete pustit opakované záběry, své oblíbené hráče můžete pouhým gestem přivést k životu. Zároveň můžete díky 3D technologii vytvořit z celého pokoje hřiště a stát se doslova součástí zápasu.

Zdroje: HoloLens, Wearable

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.