Microsoft oficiálně převzal Skype

14. 10. 2011 | VOt
Microsoft uvedl ve své tiskové zprávě, že oficiálně dokončil akvizici společnosti Skype Global, která poskytuje bezplatné telefonování po internetu. Transakce byla oznámena už v květnu.

Firma Microsoft oznámila, že oficiálně dokončila koupi internetové komunikační společnosti Skype Global. Jednu z nejpopulárnějších služeb telefonování po internetu koupila softwarová společnost za 8,5 miliard amerických dolarů. Akvizice byla potvrzena už v květnu. V červnu ji pak odsouhlasila americká Federal Trade Commission. Před několika dny ji schválila i Evropská unie.


Výkonný ředitel společnosti Skype, Tony Bates převzal funkci prezidenta nově vzniklé divize Skype v Microsoftu. Divize bude podřízena šéfovi společnosti, Stevu Ballmerovi. „Těšíme se na spolupráci s týmem Skype při vytváření nových způsobů, jak lidé mohou zůstat ve spojení se svými rodinami, přáteli, klienty a kolegy – kdekoli a kdykoli,“ říká Steve Ballmer.


Skype bude i nadále nabízet bezplatné hovory po internetu po celém světě. Postupně bude také začleňován do produktů od Microsoftu.

 

Zdroj: www.techcrunch.com, www.thenextweb.com
 

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.