Microsoft zahajuje kampaň, která má vytěsnat IE6. Zabojovat bude muset hlavně v Číně.

7. 3. 2011 | ATM
Přestože je Internet Explorer verze 6 beznadějně zastaralý prohlížeč, který spatřil světlo světa již v roce 2001, jeho podíl na trhu je stále signifikantní. Internet Explorer 6 lze nalézt na každém desátém stroji vybaveném prohlížečem a ve své rodině je druhým nejpoužívanějším - má podíl zhruba 21 %.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Přestože je Internet Explorer verze 6 beznadějně zastaralý prohlížeč, který spatřil světlo světa již v roce 2001, jeho podíl na trhu je stále signifikantní. Internet Explorer 6 lze nalézt na každém desátém stroji vybaveném prohlížečem a ve své rodině je druhým nejpoužívanějším - má podíl zhruba 21 %, což je asi třetina oproti vedoucímu IE8. Tento stav chce však Microsoft co nejrychleji změnit.

Cílem kampaně, kterou Microsoft připravil, je snížit podíl Internet Exploreru 6 ze současných 12 % na méně než jedno procento. Na stránce www.ie6countdown.com lze sledovat aktuální podíl tohoto prohlížeče. Microsoft kromě patřičné medializace sází také na komunity - zejména počítačově gramotní lidé šestku rádi zprovodí ze světa.
Zajímavé je také sledovat, ktede je šestá verze nejoblíbenější - Microsoft bude muset osvětu zaměřit především na Čínu, bez jejíž pomoci podíl IE6 pod jedno procento nedostane.

Přestože pro koncového uživatele nebývá problém přejít na novou verzi prohlížeče, u firem, na které se Microsoft zejména zaměřuje, to tak jednoduché není. Na IE6 mohou být totiž navázány některé firemní aplikace, jejichž chod by se s přechodem na novější verzi zkomplikoval.

Řešení Microsoftu, které uvádí na svém komunitním webu Springboard ovšem nemusí být pro mnohé firmy dostatečné - společnost totiž povětšinou navrhuje přejít s novější verzí prohlížeče také na novější verzi opreračního systému.

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: