Mladí uživatelé internetu jsou závislí na svých digitálních zařízeních

10. 8. 2016 | Petr Michl
Zdaleka nejsilnější je pocit závislosti u internetových uživatelů ve věku 13-24 let, pociťují ho více než tři čtvrtiny z nich.


Zdroj: Teens with smartphones on Shutterstock

Většina mladých internetových uživatelů se od svých zařízeních propojujících je s online světem nedokážou odtrhnout, s postupujícím věkem se míra závislosti snižuje. Přesto ji dle červencové studie CivicScience  zkoumající americkou populaci pociťuje 39 % lidí nad 55 let, celková agregovaná hodnota u všech respondentů pak přesahuje 59 %.

Zdaleka nejsilnější je pocit závislosti u internetových uživatelů ve věku 13-24 let, vnímají ho více než tři čtvrtiny z nich. Mluvíme přitom o mobilních telefonech i počítačích.

Jistě není překvapením, že nejmladší věková skupina je nejvíce závislá na mobilních zařízeních. V USA ostatně 84 % náctiletých ve věku 12-17 let patří mezi uživatele používající smarpthony.

Jiný výzkum společnosti Coupofy sledoval, jak často američtí mileniálové svůj telefon kontrolují. Celá pětina tak činí alespoň 10x za hodinu a čtvrtina přiznává, že pohlédne na displej alespoň jednou za čtvrthodinu,

Zdroj: eMarketer

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.