Mobilem můžete platit v Praze od 20. července

1. 7. 2011 | ZeB
První pilotní projekt placení nákupů pomocí mobilních telefonů bude zahájen 20. července v hypermarketu Globus v Praze-Čakovicích.

První pilotní projekt placení nákupů pomocí mobilních telefonů bude zahájen 20. července v hypermarketu Globus v Praze-Čakovicích. Do projektu se zapojily společnosti Telefónica Czech Republic, Komerční banka, Citibank, Globus ČR a VISA Europe.

Mediální zástupce projektu Tomáš Kubík sdělil, že poprvé byl nákup mobilním telefonem pomocí technologie NFC zaplacen v čakovickém hypermarketu Globus minulý týden.

„Tím bylo zahájeno testování technické infrastruktury, které vyústí ve spuštění pilotního projektu bezkontaktních mobilních plateb. Ty jsou založené na technologii NFC a transakce probíhají pouhým přiložením mobilního telefonu k platebnímu terminálu,“ uvedl Kubík.

Pracovníci společností, které se na projektu podílejí, podle Kubíka provedli v hypermarketu Globus stovky bezkontaktních plateb mobilními telefony vybavenými SIM kartou s platební aplikací.

„K nim se v brzké době přidá dalších 400 účastníků projektu z řad zákazníků partnerů projektu. První zkušenosti s mobilními bezkontaktními platbami v ČR potvrzují mimořádnou rychlost i snadné uskutečnění platby ze strany zákazníka i pokladního personálu,“ podotkl Kubík.

Na příští rok plánuje komerční spuštění mobilních plateb konkurenční operátor T-Mobile.

Zdroj: www.denik.cz

 


 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: