Online psychoterapie Hedepy expanduje na 4 další trhy a připravuje se na nové investiční kolo

3. 11. 2021 | redakce
Hedepy expanduje do zahraničí. Online terapie nabízí také na Slovensku, v Itálii, Rumunsku a Polsku. Zároveň se připravuje na další investiční kolo v řádů desítek milionů korun.
„Můžete mít ty nejlepší taktiky na světě a peníze. Když budete mít špatně strategii, neuspějete.“ 1
  • Jak zlepšit efektivitu prodeje?
  • Jak komunikovat se zákazníky?
  • Jak vycházet vstříc klientům?
  • Jak zpracovat funkční strategii?
Nezůstávejte pozadu!
Zanechte nám kontakt, obratem se s vámi spojíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
1 1 zdroj: Mark Ritson


Zdroj: Hedepy

Za necelý rok působení postavilo Hedepy tým 120 terapeutů, kteří poskytli již více než 10 tisíc sezení. Společnost se tak stala nejvyužívanější platformou poskytující online psychoterapie v Česku. I proto nyní intenzivně expanduje na Slovensko, do Itálie, Rumunska a Polska, kde ve spolupráci s desítkami lokálních odborníků poskytla již stovky sezení. Jelikož toto téma budí zájem veřejnosti, Hedepy se nyní připravuje na další investiční kolo v řádů desítek milionů korun.

Začali jsme na vrcholu pandemie, protože lidé potřebovali nutně pomoci se zvládáním nejrůznějších životních situací. Zájem o duševní zdraví byl ale mimořádný a neustává ani dnes. Proto jsme za poslední rok realizovali přes 10 tisíc sezení. Těší nás, že 96 % z nich bylo klienty hodnoceno pozitivně. Cítíme, že postoj Čechů k využívání duševní pomoci se pozvolna mění k lepšímu.“ uvádí Lukáš Krčil, spoluzakladatel a ředitel Hedepy. „Není to ale jen Česko, kde je prostor pro inovaci v péči o duševní zdraví. Napříč Evropou jsou desítky milionů lidí, kteří trpí nějakou duševní nepohodou.  Proto jsme na konci jara začali budovat týmy v zahraničí a expandovali. Od června působíme na Slovensku, od srpna v Itálii, Rumunsku a Polsku. I když je každá země jiná a má odlišný jazyk i legislativní přístup k psychoterapii, povedlo se nám na těchto trzích poskytnout už stovky sezení.“ dodává Krčil.

Hedepy v současné chvíli umožňuje propojení odborníků a klientů terapie na třetině unijního trhu a plánuje další expanzi. V každé zemi se chce stát jednou ze tří největších platforem poskytující psychoterapii přes videohovory.

Zakladatelé Hedepy (zleva): Lukáš Krčil, Martin Zdražil, Žaneta Krčilová, Roman Zámečník. Zdroj: Hedepy 

 

Manažer produktu Roman Zámečník k tomu dodává:

„Sousední Polsko nám dává smysl z hlediska své geografické a kulturní blízkosti, v Rumunsku je zase velká příležitost nastavit standardy online psychoterapie a pomoci lidem, kteří žijí mimo velká města. Do Itálie jsme expandovali, protože byla silně zasažena pandemií a má dlouhodobě vysoký výskyt duševních nemocí. Nabyté zkušenosti navíc zúročíme doma, čímž vylepšíme službu pro české a slovenské klienty i terapeuty.“

 „Stejně tak jsme začali nabízet terapie pro páry, teenagery i rodiny. Rozšiřujeme své služby nejen do dalších zemí, ale přidáváme i další druhy terapií ušité na míru potřebám klientů. Pomáháme tedy více než kdy předtím a naše snaha tímto rozhodně nekončí,“ uzavírá Zámečník.

Hedepy v důsledku rozšiřování služeb i zemí svého působení otevírá další kolo investic a zvažuje také investory ze zahraničí. Peníze chce využít zejména na rozšíření produktu, upevnění pozice na nových trzích, stejně jako na další expanzi v druhém a čtvrtém kvartálu roku roku 2022. Mezi současné investory patří například zakladatel skupiny Vivantis, Martin Rozhoň, nebo Alexandre Reggio-Paquet. Poslední druhé investiční kolo proběhlo v první polovině tohoto roku a přineslo Hedepy 8 milionů korun.

Kam dál? 

Online terapie Hedepy spustila letos v dubnu kampaň, v níž mluví stand-up komička Adéla Elbel, herečka Alena Doláková a moderátor Jiří Rostecký o své zkušenosti s terapií a přibližují, jak jim sezení pomohla. Mají povzbudit desetinu Čechů, kteří mají psychické potíže, ale dosud nevyhledali odbornou pomoc. 

Štítky dokumentu: E-Commerce Startup

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: