Mobilní aplikace chrání Australany před spálením na slunci a nebezpečím rakoviny kůže

21. 6. 2015 | Dan Škvařil
Moderní technologie chrání zdraví opalujících se Australanů. Ochranný krém propojený s chytrým telefonem jim připomene, kdy se znovu natřít.

Koho by bavilo mazání se opalovacím krémem. Bez něj to ale nejde, pokud si chcete užívat letní sluníčko a zároveň se nespálit. V zemích s ostrým sluncem, jako je Austrálie, je tento nepříjemný zážitek dokonce životu nebezpečný. Tamější firma Smart Sunscreen proto vyvinula mobilní aplikaci, která vás má ochránit před spálením a připomíná čas dalšího mazání.

Australany bohužel pálí riziko spojené s opalováním více než ostatní země světa. Ostrov našich protinožců se totiž nachází v oblasti ztenčené ozonové vrstvy. Díky tomu je zde zaznamenáno nejvíce případů rakoviny kůže na světě. Jejich počet rostl během několika posledních dekád a dnes jsou to již dva tisíce denně.

Nejlepší způsob, jak se proti rakovině kůže bránit, je samozřejmě nevycházet ven, praktičtější je ovšem použít opalovací krém. Ten ovšem, jak známo, nevydrží na těle po celý den. Ani nejvyšší faktory pak nestačí, pokud se zapomenete znovu namazat.


ReApply Reminder, který vyvinuly agentury VML Australia a Vitality Brands, tento problém řeší propojením aplikace v mobilním telefonu s Bluetooth zařízením ve víčku tuby na krém. Po každém otevření, které předchází užití krému, se aktivuje časový odpočet, který vás na konci upozorní, že se máte znovu namazat, jinak zrudnete jako řepa. Genialitou aplikace je, že dokáže trvanlivost namazání vypočítat podle vaší polohy a aktuálního počasí, případně ji při vývoji těchto podmínek může také průběžně změnit.

Tip redakce:

Otázku zdravého opalování řeší některé značky velmi osobitě a kreativně také v jiných zemích. Například v Brazílii přišla Nivea s nápadem naučit děti návyku mazání pomocí panenek, které na slunci zčervenají, pokud nejsou natřené krémem.


Zdroj: Digitalbuzzblog, ReApply Reminder

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: