Mobilní aplikace poskytuje virtuální ostrahu, která vás doprovodí domů

9. 9. 2015 | Jakub Hort
Aplikace Companion byla stvořena, abyste měli doprovod i ve chvílích, kdy jdete sami.

Nejlepší aplikace bývají zpravidla ty, které dokážeme okamžitě využít ve svém životě, a právě mezi ně se řadí Companion. Tato aplikace jednoduše umožňuje přizvat přátele nebo rodinné příslušníky, aby vás doprovodili na cestě domů v době, kdy se necítíte úplně bezpečně. Jen si zkuste vzpomenout, kolikrát jste volali se svým známým, zatímco jste osamělí procházeli potemnělou ulicí, abyste se cítili více v bezpečí.

Companion eliminuje potřebu dlouhých a pravděpodobně i velmi nervózních konverzací a místo toho nabízí nástroj, který byl vytvořený ke zvýšení pocitu bezpečí při strastiplných cestách.

Companion můžete využít s kýmkoliv z vašich kontaktů, kteří nemusí mít aplikaci nainstalovanou. Stačí pouze zadat startovní bod a cílovou destinaci. Software bude sledovat váš progres a pravidelně se ptát: „Are you OK?“ –„Jsi v pořádku?“ Pokud mu během 15 vteřin neodpovíte pomocí velkého zeleného tlačítka s nápisem „YES“, tak aplikace automaticky upozorní vašeho společníka.

Ale zde ochranné prvky nekončí. Pokud aplikace zjistí, že uživatel začal běžet nebo byla sluchátka vytažená z konektoru, spustí se 15sekundový odpočet, po kterém je kontaktován přítel nebo někdo z rodiny.

Pro vysokoškoláky v USA je vytvořeno tlačítko „I feel nervous“ – „Jsem nervózní“, které slouží k ohlášení místa v kampusu, kde by se rádi cítili více v bezpečí. Tvůrci Companionu slibují, že budou spolupracovat s příslušnými orgány konkrétních univerzit, aby se oznámeními aktivně zabývali a snažili se prostředí neustále vylepšovat.

Samozřejmě tato aplikace není stvořena k tomu, abyste hned dnes večer vyrazili na dobrodružnou výpravu do nejobávanějších míst v okolí. Musíme však uznat, že velmi jednoduchou cestou umožňuje při ne zcela bezpečných pěších cestách poskytnout potřebnou psychologickou vzpruhu a kontakt s někým blízkým.

Aplikace je momentálně přístupná pro iOS aAndroid.

Zdroje: Mashable, Companion

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: