Mobilní internet má v ČR 375 500 lidí

25. 6. 2010 | TMJ
Zhruba 375 500 lidí používá v České republice mobilní internet. Oproti loňskému roku se jejich počet zvýšil o více než třetinu. Ve své správě to uvádí ČTÚ. Mobilní připojení nabízejí v současnosti všichni čtyři tuzemští operátoři. Mezi nejvýznamější poskytovatelem služeb patří Telefónica O2.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Zhruba 375 500 lidí používá v České republice mobilní internet. Oproti loňskému roku se jejich počet zvýšil o více než třetinu. Ve své správě to uvádí ČTÚ.
Mobilní připojení nabízejí v současnosti všichni čtyři tuzemští operátoři. Mezi nejvýznamější poskytovatelem služeb patří Telefónica O2, která nabízí více než 90procentní pokrytí sítí CDMA a k tomu síť UMTS, která je dostupná pro více než čtvrtinu populace.
Cena mobilního internetu loni začínala na zhruba 400 Kč měsíčně u společnosti U:fon, nejdražší je paušál za přípojku o rychlosti nad jeden megabit za sekundu u T-Mobile, kde vyšla na 1189 Kč.
Právě výše poplatků brání podle odborníkům většímu rozšíření této služby. Určitou změnu by mohl přinést prodej mobilní reklamy, který dokázal službu alepoň trochu snížit. Různé formáty operátoři v současné době testují.

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: