Mobilní platby ve Starbucks mají již 10% podíl

30. 7. 2013 | Petr Michl

O bezkontaktních a mobilních platbách se vedou intenzivní debaty a v posledním roce můžeme vidět i v ČR velké pokroky například ve vydávání karet pro bezkontaktní platbu bankami nebo u příprav pro umožnění mobilních plateb s využitím technologie NFC. V USA se však už nejedná o pouhé přípravy. Wall Street Journal informoval, že v amerických pobočkách Starbucks mají mobilní platby již 10% podíl. V tomto číslu je zahrnuto několik způsobů platby – přes mobilní aplikaci Starbucks, Passbook od Applu nebo virtuální peněženku Square.

Kavárenský řetězec je čím dál více mobilní a dokazuje to i tím, že na svých pobočkách instaluje například podložky pro bezdrátové dobíjení telefonů. Zatím tomu tak je na 17 místech v Bostonu, ale v průběhu srpna bude následovat uvedení na pobočkách v Silicon Valley. Snahy přinášet nová řešení v digitálně mobilní oblasti mají své přínosy. Chief Digital Officer, Adam Brotman, uvedl pro portál Techcrunch, že různé digitální iniciativy mají zřetelný dopad na to, jak se Starbucks v USA v třetím kvartálu tohoto roku daří.

Způsob placení ve Starbucks je přitom poněkud v nesouladu s hojnými prognózami, které předpovídaly úspěch mobilním platbám v případě, že bude na trhu dominantní poskytovatel a lidé budou používat jednu „digitální peněženku" s technologií NFC. Velice se přitom daří mobilní aplikaci Starbucks, v rámci ní si zákazníci nabíjejí kredit, který mohou využít samozřejmě jen v daném kavárenském řetězci. Vše je navíc propojeno s věrnostním programem, kdy zákazníci získávají za své nákupy hvězdy. Po dosažení 4 hvězd mají nárok na nápoj zdarma. Netřeba připomínat, že aplikace je zároveň skvělým způsobem, jak doručovat akční nabídky s minimálními náklady. Starbucks v současné době vládne digitálnímu prostředí. Mimo více než 4 milionů followerů na Twitterů je toho důkazem především to, že díky využívání moderních technologií dokáže účinně navyšovat své zisky.

Tip redakce: Mobilní platby nabízejí čím dál větší technologické možnosti. Strach ze ztráty bezkontaktní platební karty nebo mobilního telefonu by mohl odstranit systém od finského startupu Uniqul. Přečtěte si více v článku Plaťte svým obličejem – ten je váš PIN.

Zdroje: blogs.wsj.com, techcrunch.com

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.