Mrtvý papoušek od Monthy Python je znovu na scéně

18. 7. 2014 | Petr Michl

V neděli 20. července se chystá reunion kultovní komediální sestavy Monthy Python. To, že se jedná o velkou událost, dokládá to, že jejich nedělní vystoupení bude v přímém přenosu přenášeno do mnoha světových kinosálů, včetně těch v České republice. Nikdy ale neškodí trocha paradoxního mediálního humbuku. I proto se na londýnském nábřeží  řeky Temže objevil mrtvý papoušek.

Nejedná se samozřejmě o obyčejného papouška, je to připomínka jednoho z nejslavnějších skečů, kterou má na svědomí britská televizní stanice Gold a sochař Iain Prendergast. Aby skutečně nebyl k přehlédnutí, měří papoušek 15 metrů. Je ze sklolaminátu a jeho tvorba trvala více než 2 měsíce. Jak ukazuje fotografie níže byl spuštěn jeřábem. Nyní leží, jak se na mrtvého papouška sluší, na zádech poblíž Tower Bridge. Připoutal pozornost všech hlavních britských médií a jeho podobizny se šíří rychle i v sociálních médiích.


Zdroj: CC, David Parry, Flickr.

V neděli se nicméně přemístí k O2 aréně v Greenwich, kde se bude odehrávat vystoupení přeživších členů Monty Python ve složení John Cleese, Michael Palin, Eric Idle, Terry Gilliam a Terry Jones. Pokud skeč s papouškem neznáte, podívejte se na něj níže.

Zdroj: The Independent, AdWeek, Flickr

Štítky dokumentu: Formy PR

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: