Na Instagramu je nově možné publikovat GIFy

25. 1. 2018 | Milada Zemanová
Po novém updatu aplikace Instagram budou uživatelé moci ozvláštnit své Stories animovanými GIFy. Navíc zaniknou požadavky na rozměry fotografií a videí, a tak se ke slovu dostanou i horizontální výtvory.

Od tohoto týdne se na Instagramu nově prezentují i animované GIFy. Konkrétně se bude jednat o GIF nálepky, které uživatel připojí k vytvořenému snapu. Svůj výtvor může následně sdílet v rámci Instagram Stories nebo soukromě s přáteli přes Instagram Direct.

Pro využití této funkce stačí v nabídce nálepek zadat výraz „GIF". Je možné vyhledávat konkrétní GIF (např. pizza) nebo se zaměřit na typ GIFu. Můžete hledat například „emoji” a následně si prohlédnout nabídku s touto tématikou. V nabídce jsou díky propojení s platformou GIPHY k dispozici desetitisíce animací.

Zmíněná novinka bude k dispozici v rámci updatu aplikace na iPhonech a Androidech. Jedná se o další příklad, kdy Instagram kopíruje Snapchat a souběžně ho převyšuje. Snapchat přidal animované GIFy do své aplikace již v loňském roce, ale tato nabídka není tak komplexní jako na Instagramu.


Zdroj: The Verge

Konec portrétovým rozměrům 9:16

Instagram navíc oznámil, že již nebude dále vyžadovat, aby fotografie a videa ve Stories byly ořezány na konkrétní rozměry. Připravovaná aktualizace tak umožní sdílet videozáznamy a fotografie oříznuté na libovolnou velikost ve Stories, tedy i ty horizontální.

Prozatím není jasné, kdy bude tato aktualizace k dispozici, ale podle Instagramu se jedná o nejbližší týdny.

Když někdo natáčí vaše Stories

Další funkcionalitou, kterou již Snapchat má, a kterou nyní Instagram testuje, je upozornění ve chvíli, kdy si někdo pořídí screen či nahrávku vašich Stories. Prozatím se jedná pouze o interní testování. Tato funkce by měla zobrazit speciální ikonu vedle jména uživatele, který si pořídil záznam vašich Stories.

Prozatím není jasné, jestli tento nástroj bude veřejně dostupný. Nicméně na Snapchatu je oblíbený a dává uživatelům možnost zjistit, jestli je někdo například stalkuje. Takového uživatele mohou následně nahlásit či zablokovat.

Zdroje: MashableThe Verge

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.