Na Snapchatu jde upravovat realitu pomocí 3D samolepek

14. 4. 2016 | Jakub Hort
Už jste někdy ve videu chtěli kamarádovi vyměnit hlavu za emoji kočky? Na Snapchatu už je to možné.

Snapchat dnes odhalil zajímavou novinku. Letošním trendem je vytváření virtuální nebo upravené reality a novým nástrojem 3D Stickers se i Snapchat zařadil do souboje o co nejpovedenější využití této moderní technologie.

Tyto 3D samolepky mohou být jednoduchým pohybem prstu připevněny k objektu ve videu a je úplně jedno, kam vybraný objekt nebo kamera směřuje. Samolepka se po celou dobu stopáže stále drží svého cíle. Vašemu promenádujícímu se domácímu mazlíčkovi tak můžete hlavu vyměnit za emoji a sledovat, jak se prochází po bytě.

Augmentovaná realita se nyní dostává do rukou miliónů lidí a zcela jistě se objeví spousta různých cest, jak tento nástroj kreativně využít. Stačí nahrát video, přes tlačítko pro výběr samolepek vybrat ten pravý 3D obrázek se správnou grimasou a umístit ho přes objekt, který má nahradit. Uživatelé Androidu si už s tímto nástrojem již mohou hrát, majitelé iPhonu si počkají o něco déle.

Redaktoři portálu TechCrunch se chtěli této novince podívat více pod pokličku, protože Snapchat moc informací o vývoji neposkytl. Zjistili, že Snapchat ulovil muže jménem Eitan Pilipski, viceprezidenta společnosti Vuforia, která se právě augmentovanou realitou zabývá. V přiloženém videu můžete vidět, jak technologie od Vufiforie řeší nejen pohled na krajinu.

Snapchat neustále svou aplikaci inovuje a zároveň ukazuje, že stále je jak vylepšovat i tak zdánlivě jednoduchou věc, jakou je natáčení videa. Zatímco Facebook se ho snaží dohnat aplikací MSQRD, Snapchat příšel s novinkou, která přiláká na tuto sociální síť ještě více náctiletých a přidá mu v jejich očích na atraktivitě.

Zdroj: TechCrunch

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.