Na Twitteru už připojili Kaliningrad k Česku. Reagují na to značky i ambasáda USA

5. 10. 2022 | Petr Michl
Ruská enkláva Kaliningrad je dle Twitteru již k Česku připojeným Královcem. K trollingu Ruské federace se přidala řada značek, česká ministerstva a dokonce i ambasáda USA.


Zdroj: Twitter / dav.ber

Dost možná to vše začal jeden tweet parodického twitterového účtu papież internetu, který 28. září uvedl, že „je čas rozdělit Kaliningrad tak, aby naši čeští bratři měli konečně přístup k moři.“ To vše s fotografií mapy s Kalingradskou oblastí rozdělenou mezi Polsko a Česko.
 

A od té chvíle se to poněkud zvrtlo. K dneška podepsalo více než 14 tisíc lidí petici za vyhlášení referenda o připojení Kaliningradu k České republice. Včera 4. října vznikl parodický účet Královec Czechia, který prohlásil, že ve zmíněné ruské enklávě u Baltu, Kaliningrad, již referendum proběhlo a 97,9 % z jeho účastníků bylo pro.

Aktivita není ničím jiným než pouhým trollingem Ruské federace a jeho expanzivních snah často doprovázených zfalšovaným referendem. Přesně to se stalo minulý týden Záporoží, Luhanské, Doněcké a Chersonské oblasti na Ukrajině, které mají být od 30. 9. dle Kremlu součástí Ruska. Český Twitter reaguje převzetím Kaliningradu, pardon Královce. A účastní se toho vážené instituce i značky.  

Ano, trochu jsme přitom zapomněli na Poláky, ale zdá se, že nám to odpustí, když už i původce nápadu naše nároky uznává a navíc k tomu gratuluje našemu ministrovi zahraničí Janu Lipavskému i Biden (není to realita, pozn. red.).Skutečný je ovšem tweet Jana Lipavského o dosud nejsilnějších vazbách s našimi baltskými sousedy. 


Zdroj: @janlipavsky

Oficiálně se připojila i ambasáda USA s přátelským dotazem, zda-li by se nám ke stíhačkám F-35 nehodila i letadlová loď.

 


Už včera majitel Seznam.cz, Ivo Lukačovič, tweetoval o tom, že na portále sReality jde hledat i nemovitosti v Královci.


Své oficiální pracoviště již „otevřela“ VZP.


Pražská integrovaná doprava
zareagovala bleskurychlým rozšířením své působnosti. K moři tak budeme mít zase o něco blíže.


Ale zahanbit se pochopitelně nechce nechat ani Brno, které ztrácí status druhého největšího města republiky. Jako dárek posílá na sever svou černou chloubu. 


Alza.cz
už rozšiřuje působnost své logistiky i na nová území.


České poště
bychom doručení do druhého dne do Královce rozhodně nevěřili. Naštěstí si jsou v ní vědomi svých limitů a přislíbila zatím jen poštovní známku, na níž bude naše „letadlová loď Baron Prášil".Za dosud nejslibnější projekt a podnikatelský záměr ovšem dosud považujeme tzv. Beer Stream, mezinárodní potrubí distribuující pivo jako naše tekuté zlato. Možnost stáčet ho bude i ve Varšavě, zakončení je ale plánováno do Královce. Další pobaltské země se ale hlásí o prodloužení.Jsme zvědavi, jestli se tohoto tématu alespoň komunikačně některý z českých pivovarů ujme.  

Štítky dokumentu: Virální marketing

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: