Náramky jsou out. Ralph Lauren představuje chytré tričko měřící sportovní výkony

28. 8. 2014 | Irena Šovčíková
„Makej, přidej, neflákat!" To na vás nemusí řvát jen trenér v posilovně. Díky nositelným technologiím a Ralph Lauren to za něj v klidu přebere unikátní tričko, Polo Tech Shirt.

Nositelné technologické vychytávky jsou v poslední době velmi populární. Standardně je však známe spíš v podobě nejrůznějších náramků a sportovních hodinek. Módní značka Ralph Lauren ale posouvá tento trend na další úroveň v podobě speciálního trička.

The Polo Tech Shirt představuje další krok v nositelné elektronice. Na první pohled je nové tričko sice úplně obyčejné, ale zdání klame. Je vyrobeno z vodivých stříbrných vláken a umožňuje proto přenos informací jako je tepová frekvence nebo mělkost dechu přímo do chytrého telefonu cvičícího. Nebude sice za něj cvičit lépe, ale poskytne mu pomocí reproduktoru rady, jak vylepšit svůj výkon.

Zkrátka a dobře, není potřeba se potit pod dozorem přísného trenéra. Tohle stylové tech-tričko zvládne upozornit na vychýlení se z optimální tepové frekvence nebo pomalé tempo možná i lépe než trenér. Trika vznikla ve spolupráci s kanadskou firmou OMsignal, která biometrická trička se senzory představila již dříve v tomto roce.

Jistě, dá se namítnout, že se nejedná o nic extrémně inovativního z hlediska funkcí. U Ralph Lauren si ale kladli jiný cíl. Chtěli vytvořit něco, co by si lidé oblékli sami o sobě a technologické vychytávky přidat jen jako bonus. To se jim s černým, upnutým trikem rozhodně povedlo. Už není potřeba na sebe něco složitě přichytávat nebo na něco myslet. Stačí si jen obléct promyšlené funkční triko. V plánu jsou dokonce sportovní šaty s nositelnou elektronikou, ale marně přemýšlíme, jakou má taková technologie funkci právě u nich.

Nicméně Polo Tech Shirt je momentálně podrobně testován přímo v akci. Jeho funkce dokonce zkoušejí podavači míčků na tenisovém turnaji US Open. Zda a kdy se dostane do prodeje ještě není jasné. Marketingový manažer značky, David Lauren, je ale z hlediska přijetí veřejností velmi optimistický a považuje Polo Tech za průlomový produkt.

Pokud ale před samotným cvičením dáváte raději přednost sledováním pořádného sportovního souboje v televizi, i pro vás má nositelná elektronika hezkou hračku. Speciální triko totiž dokáže v reálném čase jeho nositeli nasimulovat pocity, které právě zažívá jím sledovaný hráč na hřišti. Více se dočtete v článku Alert Shirt : Sledování sportovních zápasů plné fyzických vjemů.

Zdroj: DigitalBuzzBlog, NYTimes

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: