Nejlepší dostupní editoři? Bloggeři.

24. 6. 2010 | TMJ
Globální renomé současných bloggerů jakožto odborníků na problematiku, které se věnují, roste. Uvádí to zpráva Sdružení amerických občanských žurnalistů Johna Denveye. To dlouhodobě upozorňuje na rostoucí vliv občanské žurnalistiky a bloggování. Podle zprávy se spolu s nástupem online médií u menších provozovatelů prudce zhoršila kvalita vydávaných textů.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Globální renomé současných bloggerů jakožto odborníků na problematiku, které se věnují, roste. Uvádí to zpráva Sdružení amerických občanských žurnalistů Johna Denveye. To dlouhodobě upozorňuje na rostoucí vliv občanské žurnalistiky a bloggování.
Podle zprávy se spolu s nástupem online médií u menších provozovatelů prudce zhoršila kvalita vydávaných textů. Důvodem má být snížená investice do celého procesu tvorby textu, která mimo jiné často vypouští funkci editora. S podobným nešvarem se ostatně potýkají také menší trhy včetně České republiky.
Bloggeři, konající svou práci nezištně, často patří mezi špičky svých oborů. Schopností tvořit texty pak dokazují i své novinářské nadání.
Podle dokumentu by se média neměla ostýchat navázat s bloggery spolupráci a využívat je například pro konzultace nebo ediční úpravy. Za nízkou cenu (a často zdrama) se jim dostane vysoce profesionální služby.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: