Nejlepší mobilní aplikací pro rok 2014 jsou Mapy.cz

19. 6. 2014 | redakce

Aplikace Mapy.cz od společnosti Seznam.cz se stala absolutním vítězem letošního ročníku ankety Mobilní aplikace roku. Kromě nejvyšší ceny si tvůrci odnesli další dvě ocenění v kategorii Novinka roku a Nejlepší UX mobilní aplikace.

Včera 18. června v podvečer proběhlo v rámci setkání z řady COMMUNICATION WEDNESDAY slavnostní vyhlášení ankety Mobilní aplikace roku 2014. Tu každoročně pořádá nezávislá podnikatelská síť TUESDAY Business Network s cílem najít nejen nejoblíbenější, ale také kreativní a inovativní, známé či méně známé aplikace pro mobilní telefony i tablety v 11 kategoriích.Z nominační fáze, která probíhala od 3. do 31. března, vzešlo celkem 164 finalistů z řad českých a slovenských aplikací. Odborná porota, složená z členů programového boardu COMMUNICATION WEDNESDAY a vybraných expertů z oblasti telekomunikací a internetu, je následně rozdělila do jedenácti kategorií. Internetová veřejnost pak svými hlasy od 22. dubna do 19. května rozhodovala o konečném umístění v jednotlivých kategoriích. Do hlasování se zapojilo rekordních 12 393 uživatelů internetu.

Absolutním vítězem ankety a Mobilní aplikací pro rok 2014 se stala aplikace Mapy.cz od společnosti Seznam.cz. Ta kromě nejvyššího ocenění získala prvenství také v dalších dvou kategoriích: Novinka roku za kompletní přepracování aplikace a inovace a speciální ocenění Nejlepší UX mobilní aplikace.
„Příjemným překvapením letošní ceny Nejlepší UX mobilní aplikace bylo zjištění, že díky respektování nativního uživatelského rozhraní a smyslu pro intuitivní ovládání je většina hodnocených aplikací z pohledu UX na velmi dobré úrovni. Vybrat tu nejlepší tedy nebylo lehké," říká Tomáš Ludvík, Head of UX v agentuře ExperienceU, a dodává: „Vítězná aplikace Mapy.cz však své soupeře mírně převyšuje jak svou přehledností, úsporností a rychlostí, tak inspirujícími funkcemi. Přesně to od podobné aplikace uživatelé očekávají."

VÝSLEDKY ANKETY MOBILNÍ APLIKACE ROKU 2014

• Mobilní aplikace roku 2014 – (absolutní vítěz) – Mapy.cz (Seznam.cz, a.s.)


Náhled aplikace Mapy.cz. Zdroj: Google Play

Aplikace pro lepší světPotraviny na pranýři (FUTURA SOFT, s.r.o.)
E-commerce aplikaceAlza.cz (Alza.cz a. s.)
HryDead Trigger 2 (MadFinger Games, a.s.)
Klientský servisMůj Vodafone (Vodafone)
• MédiaČT sport (Česká televize)
Nejlepší tabletová aplikace roku – Tabletový týdeník Dotyk (Tablet Media, a. s.)
• Novinka roku – Mapy.cz (Seznam.cz, a.s.)
• Životní styl – FDb.cz TV Kino Filmy (Filmová databáze)


Trailer mobilní hry Dead Trigger 2

HODNOCENÍ ODBORNÉ POROTY

• B2B aplikace – mForce (Mforce s.r.o.)
• Marketingová inspirace – ZOH 2014 (Anywhere s.r.o.)

ZVLÁŠTNÍ CENA ExperienceU

• Nejlepší UX mobilní aplikace – Mapy.cz (Seznam.cz, a.s.)


Více informací naleznete na stránkách www.aplikaceroku.cz/2014.

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: