Nejsledovanější influencerka Slovenska přišla přes noc o 2,2 milionů followerů. Instagram jí smazal účet

18. 5. 2022 | Beáta Vaňková
Slovenská modelka Lucia Javorčeková budovala svůj účet od roku 2012. Jako první Slovenka překonala na Instagramu hranici 1 milionu a později 2 milionů followerů. Nyní je doslova přes noc vše pryč.


Zdroj: Instagram Lucie Javorčekové

Instagram se mění a je plný #bodypositivity a sdílení skutečných emocí a pocitů, stále ale na něm září nejjasněji dokonalá těla vylepšená filtry a třeba i plastickými operacemi. Do té druhé skupiny patřila rozhodně Lucia Javorčeková, která jako první Slovenka překonala na Instagramu hranici 1 milionu a později 2 milionů followerů. Instagram její účet pozastavil v okamžiku, kdy měla 2,2 milionů followerů.

Bylo to bez udání důvodu, ale není si ho těžké domyslet. Lucie Javorčeková patřila mezi zástupy modelek / influencerek, které postavily svůj úspěch na sociálních sítích na vystavování své fyzické krásy. A to způsobem, který byl někdy na hraně. Už v minulosti Instragram některé její fotky „pro porušení zásad komunity“ smazal. Instagram, potažmo Meta jako vlastník, netrpí na svých platformách pornografii, sex, a dokonce ani erotiku, pokud obsahuje odhalený klín či bradavky. Právě dvě poslední položky modelky obvykle rozmazávají či dodatečně zakrývají, ale mnohé z nich je minimálně mírně odhalují v průhledných tkaninách či krajkách. A teď se s tím poper, algoritme. Někdy strojové učení vyhodnotí popsané jako nevhodné, někdy jako ještě v pořádku.

A zdá se, že u Lucie Javorčekové měl Instagram v jeden den přísnější oko, sečetl všechny hříchy z minulosti a rozhodl se, že takový účet už na sebe na platformě nechce. Účet, který byl založen v roce 2012 a začal nabírat na síle o několik let později, když působila Javorčeková jako modelka v Itálii, a byl mezi těmi slovenskými, co se týče počtu followerů, zdaleka nejsilnější. Novým rekordmanem je nyní ten modelky Veroniky Rajek  s 1,3 milionu followerů.

Je možné, že bude obnoven? Těžko říct. Javorčeková si už založila nový účet @beautyofanakedsoul a u svého prvního příspěvku napsala:

„Nová kapitola. Čas zasít semínka učení pro sebe i pro vás. Protože já jsem mnohem víc než moje tělo a krásná tvář nebo počet followerů. Nevadí mi být zranitelná a ukázat, že mám více vrstev. Chci na svůj nový profil pozvat jen lidi s dobrým srdcem a čistými úmysly. Vítejte.“



Účet má za necelé 2 dny již 20 tisíc sledujících, ale rychlé získání všech followerů zpět je spíše iluzorní. Žen nabízejících stejnou komoditu jako Javorčeková je totiž na Instagramu obrovské množství. A řada z nich bojuje s nedefinovanou linií mezi tím, co je sexy a povolené, a co je sexy příliš. Ty, co nemají problémy tuto hranici překročit, tak činí v mnohem větší míře za paywallem na Only Fans. Patří mezi ně i Javorčeková.

Přesto není jediný důvod tyto události nazírat s nějakou škodolibostí. Ze všeho nejvíc jsou připomínkou toho, že speciálně v marketingu jsme zajatci pravidel pro nás „vypůjčených platforem“ téměř všichni. S tím, jak jsou pravidla nejasná, podstupujeme tanec na ostří nože. Vaše mnohaletá práce se může ztratit přes noc, bez vysvětlení nebo možnosti odvolání.


Tip redakce 


Bella Thorne. Zdroj: Instagram/@bellathorne

Snaha o to mít platformu slušnou natolik, aby to nestrašilo inzerenty, se loni nevyhnula ani Only Fans, která do té doby představovala mimo jiné i přístav pro pracovnice a pracovníky v sexuálním byznysu. V neštastné eskapádě si vedení OF dokázalo naštvat své tvůrce a nakonec od své myšlenky na čistku obsahu pro dospělé ustoupit. Přečtěte si o tom více v článku Všechno je jinak. Only Fans nakonec sexuálně explicitní obsah nevadí.

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: