Několikrát potvzeno: Apple za první den prodal 300 000 iPadů

7. 4. 2010 | PES
Apple oficiálně potvrdil počet iPadů prodaných v prvním dni prodeje. Hodnota, kterou někteří odhadovali až na půlmilion je ve finále zhruba o 200 000 kusů nižší, i tak se však jedná o číslo, které si před pár měsíci ještě nikdo netroufl odhadnout. iPad tak překonal iPhone první generace (toho se první den prodalo "pouhých" 270 000 kusů). Navíc je pravděpodobné, že i Apple podcenil poptávku a jednoduše nemohl uspokojit všechny zákazníky.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Apple oficiálně potvrdil počet iPadů prodaných v prvním dni prodeje. Hodnota, kterou někteří odhadovali až na půlmilion je ve finále zhruba o 200 000 kusů nižší, i tak se však jedná o číslo, které si před pár měsíci ještě nikdo netroufl odhadnout. iPad tak překonal iPhone první generace (toho se první den prodalo "pouhých" 270 000 kusů). Navíc je pravděpodobné, že i Apple podcenil poptávku a jednoduše nemohl uspokojit všechny zákazníky - neuspokojených zájemců by mohlo být až 50 000.
Na nově koupené iPady bylo navíc staženo více než milion aplikací a koupeno přes 250 000 elektronických knih prostřednictvím iBookstore.
iPad bude pravděpodobně dlouho označován za produkt, který předčil mnohá očekávání. Příliš optimistické spekulace nad podobou tabletu zhasilo oficiální představení, které bylo uživately hodnoceno jako obrovské zklamání. Špatný prodej výrobku předpovídal jak Wall Street, tak marketéři. Apple však znovu dokázal, že jeho prodejní strategie dovede být znovu úspěšná.

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: