Netflix ohlásil globální expanzi do 190 zemí. Nechybí ani Česko

7. 1. 2016 | Petr Michl
„Zabiják klasických TV stanic" je i v České republice. Nabízí zkušební měsíc vysílání zdarma.

Nejvýraznější poskytovatel služby videa na vyžádání (video on demand) Netflix včera oznámil své rozšíření do 190 zemí světa. Dostupný bude i v České republice.

Zpráva byla uvedena z tezí, že vyprávění příběhů je globální a to je nyní i Netflix. Jedná se skutečně o rozšíření do téměř všech zemí světa. Z významných trhů chybí pouze Čína. Z důvodu sankcí vlády USA nebude Netflix dostupný ani na Krymu, v Severní Koreji a Sýrii.


CEO Netflixu Reed Hastings představuje jeho expanzi.

To, že Netflix není pouhým klonem klasických TV stanic na internetu, ale vydává se jiným směrem, je patrné i z toho, že seriály ze své produkce nevypouští postupně, ale vydává je najednou. K jeho originální tvorbě přitom patří i oceňované seriály jako Orange is The New Black či House of Cards. Ty mají své fanoušky i v České republice, ti ovšem náleží především ke skupině pirátských stahovačů, v menší míře pak k těm, co si zakoupili originální DVD.

Obě dvě zmíněné divácké kategorie by mohly tvořit páteř nových uživatelů Netflixu. Ten dosud působil v 60 zemích světa a například pro španělsky mluvící země vytváří i originální obsah v dané řeči. S češtinou se ale pochopitelně nepočítá a k dispozici nejsou zatím ani titulky. K internetové gramotnosti tak zároveň pro české uživatele přibývá jako prekvizita i pokročilá znalost anglického jazyka.

Netflix funguje na bázi měsíčního předplatného a jeho cena je konkurenceschopná i ve srovnání s českými alternativami placených internetových televizních služeb. Existují 3 úrovně předplatného. Nejlevnější stojí 7,99 eur a umožňuje pouze sledování obsahu ve standardním rozlišení na jedné obrazovce, kterou může představovat televize, počítač, mobil, tablet, ale i Apple TV nebo PlayStation. Za 9,99 eur je již přístup na 2 obrazovky najednou a obsah v HD, za 11,99 eur přístup na 4 obrazovky, přičemž obsah je v kvalitě Ultra HD. 


Nabídka variant předplatných Netflixu

Ode dneška dále budeme poslouchat, učit se a postupně přidávat více jazyků, obsahu a způsobů, jakými si naši uživatelé mohou Netflix užít. Těšíme se na to, že budeme přinášet skvělé příběhy z celého světa lidem z celého světa," uvedl CEO Netflixu Reed Hastings. Letos Netflix uvede 31 řad nových nebo pokračujících seriálů, víc než dvacet původních filmů a dokumentů, řadu pořadů formátu standup comedy a 30 původních seriálů pro děti.

Problémem pro české uživatele ovšem  je, že pro něj není dostupný veškerý obsah. Díky tomu, že licenci na vysílání seriálu House of Cards drží Česká televize, ho například v nabídce Netflixu nenajdete. Výhodou nicméně je, že si můžete prohlédnout nabídku v praxi. Netflix nabízí zkušební měsíc vysílání zdarma.

Zdroj: Netflix

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.