Facebook přiznal bug, který snižoval v červnu zobrazený dosah příspěvků

7. 7. 2014 | Petr Michl
Zaznamenali jste v červnu u svých facebookových stránek nemístně malý dosah, který byl někdy dokonce nižší než počet lajků? Facebook přiznal bug, který ovlivňoval zobrazované hodnoty v průběhu celého minulého měsíce.

Měli jste nedávno u vašich facebookových stránek pocit, že udávaná čísla dosahu nemohou sedět ke skutečnému engagementu příspěvků? Facebook nyní přiznal, že v průběhu června byl aktivní bug, který ovlivňoval zobrazení obou zmíněných metrik.

Mohli jsta tak být svědkem toho, co vidíte na obrázku níže. Dost nepravděpodobného scénáře, kdy je počet lajků větší než udávaný dosah příspěvku. Jak je ze snímku zřejmé, tento jev jsme zaznamenali i u FB stránky Marketing Journalu.

Mnoho správců stránek proto vidí od Facebooku tento vzkaz: There is a discrepancy in the engagement and reach metrics for all Page Posts and Boosted Posts between 5/30 and 6/30. We are working to resolve the issue as soon as possible." Tedy potvrzení, že během června se zobrazené hodnoty dosahu nepotkávaly pokaždé s realitou a ujištění, že pracují na nápravě problému rovnajícímu se zpětnému dosazení reálných hodnot. Dle Inside Facebook by se tak mělo stát na začátku tohoto týdne.

Zdroj: Inside Facebook

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.