Nike umístil na vrchol Olympu basketbalový koš na počest řecké hvězdy NBA Janise Adetokunba

2. 7. 2019 | Petr Michl
Řek s nigerijskými kořeny Janis Adetokunbo vyhrál letos cenu nejužitečnější hráče NBA. Nike se vypravil k domovu bohů a vztyčil mu na místě poctu.

Janis Adetokunbo má nigerijské kořeny, ale basketbalově vyrostl v ulicích Atén. Letošní nejužitečnější hráč NBA se stal z ilegála prodávajícího cetky na náměstích hlavního města řeckým hrdinou. Skoro se dá říct, že i bohem. A ti přece v zemi oliv patří odjakživa na Olymp. Díky značce Nike tam má Adetokunbo o něco lepší prostředí.

Jako poděkování za jeho sezónu mu značka pojmenovaná po bohyni vítězství Niké instalovala na posvátnou horu Olymp basketbalový koš.

Na desce připomínající mramor je napsáno:

Kvůli osudu můžeš začít na dně. Sny tě mohou vzít na vrchol."

Tato pocta výjimečnému hráči s přezdívkou Greak Freak (řecké monstrum) je umístěna ve výši 2911 metrů nad mořem. Za kampaní, která je PR stuntem rezonujícím daleko za hranicemi Řecka, stojí Wieden & Kennedy Amsterdam.

Identický koš byl představen také ve čtvrti v Aténách, kde to dle Janise Adetokunba všechno začalo". Stalo se tak při představení jeho prvních bot u Nike, ZoomFreak1.  

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.