Nike vítá zimu. Netradičně americkým fotbalem

30. 10. 2015 | Kateřina Tauchenová
Příchod zimy vzbuzuje v někom deprese z chladného počasí, v jiných naopak euforii ze sněhové nadílky. Nike patří do té druhé skupiny. A spolu s ním i dvě desítky sportovců v jeho novém spotu.

Ačkoliv po loňské extrémní zimě, kdy část Spojených států v čele s Bostonem a jeho okolím doslova zasypal sníh, asi tamní obyvatelé nebudou první sněhové vločky vítat s velkým nadšením, Nike se rozhodl nadcházející příchod zimy přeci jen pořádně oslavit. V jeho novém spotu s názvem „Sněhový den“ nadšeně vítá bílou nadílku hvězda bostonského fotbalového týmu New England Patriots Rob Gronkowski a spolu s ním i dvacítka dalších amerických sportovců.

A jak nejlépe oslavit první sněhový den? Přeci sportem! Tentokrát ale nezáleží na tom, jaké disciplíně se aktéři spotu věnují ve skutečnosti. Dnes je totiž na programu zimní olympiáda. Tedy, pokud by se koulovačka, skákání do sněhu nebo rozbíjení zamrzlých oken daly počítat jako olympijské sporty.

Nakonec se všichni postupně přicházející sportovci seřadí k začátku utkání v americkém fotbalu – ne náhodou, protože reklama bude poprvé vysílána ve čtvrtek večer právě během utkání Patriotů s týmem Miami Dolphins. I samotný exkluzivní výběr celebrit, které si v reklamě zahrály, se zdá být inspirovaný právě tímto utkáním – první, s kým se Gronkowski ve čtvrti plné sportovců „utká“ je totiž obránce Delfínů Ndamukong Suh. Spot tak rozhodně navozuje atmosféru nadcházejícího utkání – bez ohledu na to, že na sníh si v jeho dějišti Foxboroughu ve státě Massachusetts budou muset ještě hezkou chvíli počkat – momentálně je tam totiž dvacet stupů nad nulou.

Spot očividně propaguje novou kolekci zimního funkčního prádla Nike Hyperwarm. Otevírání zimní sezóny právě uvedením kolekce z řady Hyperwarm se koneckonců stává pro Nike téměř tradicí. Letošní spot je dokonce ještě o něco přímější, než byl ten loňský, který pouze teoreticky popisoval účinky zimy na lidský organismus.

Kromě největších hvězd Gronkowskiho a Suha se v klipu objeví také pro nás více či méně známí sportovci jako Along Odell Beckham Jr., Le'Veon Bell, Eugenie Bouchard, Antonio Brown, Elena Delle Donne, Marlen Esparza, Paula Findlay, Lauren Fisher, Paul George, A.J. Green, Draymond Green, Luke Kuechly, Sydney Leroux, Carli Lloyd, Marcus Mariota, LeSean McCoy, Ben Roethlisberger, Eric Weddle a Steven Stamkos.

Za zhlédnutí stojí nejen spot samotný, ale také video ze zákulisí, které kromě samotného průběhu natáčení reklamy odhaluje i nejoblíbenější „sněhové vzpomínky“ jeho aktérů.

Zdroj: Adweek

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: