Nintendo prošvihne vánoční termín - 3D konzole přijde na trh až v únoru

1. 10. 2010 | IKE
Nová konzola Nintendo DS s trojrozměrným obrazem mohla být hitem letošních Vánoc. Místo toho však výrobce oznámil, že na Japonský trh bude uvedena v únoru a v USA dokonce až v březnu příštího roku. Rozhodnutí přitom přichází v době, kdy Nintendo radikálně upravilo výhledy svého prodeje.

Nintendo 3DS, zdroj: www.nintendo.com

Nová konzola Nintendo DS s trojrozměrným obrazem mohla být hitem letošních Vánoc. Místo toho však výrobce oznámil, že na Japonský trh bude uvedena v únoru a v USA dokonce až v březnu příštího roku. Rozhodnutí přitom přichází v době, kdy Nintendo radikálně upravilo výhledy svého prodeje - obraty prodaných kusů snížilo zhruba o třetinu a za druhé a třetí čtvrtletí očekává ztráty kolem dvou miliard jenů. Není bez zajímavosti, že oznámení o odložení vstupu konzole 3DS na trh srazilo akcie Nintenda o 3,7 procenta.

Konzole 3DS, která se veze na vlně obliby 3D zobrazování, má unikátní systém projekce trojrozměrného obrazu. Pro jeho sledování totiž nejsou třeba speciální brýle, efektu je docíleno dvojitým displejem. Z daného úhlu a konkrétní vzdálenosti od displeje tak dochází k tvorbě 3D efektu.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: