Reklama na Toyotu Yaris Hybrid přeměnila Prahu v město hudby

4. 8. 2014 | Petr Michl

Praha sloužila jako kulisa stovkám zahraničních filmových produkcí, výjimkou nejsou ovšem ani reklamy s mezinárodním přesahem. Nová reklama na Toyotu Yaris Hybrid pro evropský trh je natočena v nejznámějších ulicích centra a dělá z Prahy město hudby.

Motto nového spotu má být „zamilujte se znovu do řízení". Přitom dát dohromady emoce a řízení nijak zvlášť atraktivního malého úsporného auta s pohonem předních kol není nic jednoduchého. Nejde na to jít přes srdce, mnohem přesvědčivější může být kalkulačka a spočítání si dojezdu na jednu nádrž a nabití. Dlouhý dojezd pak pravděpodobně nutí k hlasitému zpívání za jízdy.

Vypadá to tak alespoň ve spotu od Saatchi & Saatchi, v kterém byla lidem nabídnuto svezení s novou Toyotou Yaris Hybrid pod podmínkou, že si budou nahlas zpívat to, co právě bude hrát v rádiu. Řidiči měli nicméně jistou možnost volby hudby, ovšem velmi omezenou. Názvy ulic po trase byly vyměněny za názvy klasických popových hitů. Při jízdě po konkrétní ulici pak díky spárování přehrávače s GPS hrála konkrétní píseň. Rozhodnutí o dalším hudebním doprovodu tak mohli lidé za volantem udělat jen na křižovatkách.

TV reklama s výběrem nejlepších zpěváků bude běžet v České republice, Polsku, Velké Británii, Švédsku, Francii, Maďarsku, Itálii, Dánsku, Německu a Španělsku. Na závěr ještě přikládáme několik povedených záběrů, obzvláště ty z ptačí perspektivy Praze svědčí - ať už se jedná o svítání nad Karlovým mostem nebo o prázdnou cestu k Pražskému hradu.Tip redakce: Krásné ulice staré Prahy nemusí být jedinou atraktivní městskou lokací. BMW stačil například jen jeden velký kruhový objezd v Kapském Městě. Střídmost prostředí vyvážila akce na silnici. Flashmobů jste už asi v reklamě viděli mnoho, ale podívejte se, jak vypadá driftmob.

Zdroj: PopSop, AutoEvolution

Štítky dokumentu: Kreativní reklama
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.