Nokia prý bude znovu dělat smartphony. Tentokrát s Androidem

21. 4. 2015 |

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, říká se. Nokia to chce udělat napůl. Portál Re/code informoval o tom, že v roce 2016 chce znovu začít vyrábět chytré telefony. Tentokrát už ovšem s operačním systémem Android.

Ani ta nejsilnější značka nemá nic jisté, minimálně tedy ve světě moderních technologií. Finská společnost Nokia symbolizuje pád obra, který tuto tezi potvrzuje. Někdejší největší výrobce mobilních telefonů se dostatečně neadaptoval nástupu smartphonů. Ve snaze o odlišení na trhu dlouho chybně vyvíjel vlastní operační systém Symbian. Příklon k marginální platformě Windows Phone byl pak jen pokusem o zvrat situace, která vedla v roce 2014 ke kompletní koupi mobilní divize společností Microsoft.


Nokia nyní telfony nevyrábí. Na konci minulého roku ale uvedla model tabletu N1 s Androidem.

Sláva minulosti může být nicméně oprášena. Říká to alespoň Re/code, který uvádí, že mu dva zdroje potvrdily, že v roce 2016 se chystá návrat telefonů se jménem Nokia. Proč tak pozdě? Microsoft drží až do třetího čtvrtletí roku 2016 práva na používání značky Nokia k prodeji chytrých telefonů, u těch hloupých dokonce ještě 9 let.  Je přitom nutné dodat, že někdejší značkou pohrdá a její smartphony už prodává jen pod názvem Lumia.

Nové telefony finské společnosti Nokia by už měly využívat poměrně logicky Android. Nokia ostatně s touto platformou uvedla na konci minulého roku tablet N1, který ji vyrábí Foxconn (výrobní kapacity totiž také získal Microsoft - pozn. red.). Byl to jakýsi symbol toho, že je Nokia ještě tady. Finská značka, která se v současnosti zaměřuje především na poskytován síťových řešení, by tak nakonec mohla povstat z popela i v segmentu chytrých telefonů. Zdali se tento návrat povede, je ovšem v tuto chvíli předčasné odhadovat.

Zdroj: Re/code, AndroidCentral

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: