Nový Google Calendar je chytřejší

4. 11. 2014 | Petr Michl

Google Calendar v mobilu používá spousta z nás, nyní by se měl stát ještě o poznání chytřejší.
Google uvádí novou verzi svého mobilního operačního systému Android nazvanou 5.0 Lollipop, s ním přichází i chytřejší aplikace pro Google Calendar, jež má fungovat už na Androidech od verze 4.1.  

Přes oblíbenost Google Calendar si musíme přiznat, že za jeho popularitou stojí především svázanost se službami Googlu - je funkční a užitečný, ale online kalendář  s možností vkládat informace o schůzkách a povinnostech zkrátka není nic unikátního. Nová verze Google Calendar by nicméně měla být o poznání chytřejší díky systému nápověd, které se objeví, jakmile začnete vyťukávat vstupy. Rychlou představu si můžete udělat z propagačního videa a z přehledu třech hlavních vylepšení pod ním.


Události se zobrazují na mapě

Nový náhled události dokonce zobrazí na mapě, kde se mají odehrávat. Dokáže nabídnout i fotografie a další přiblížení cílových oblastí, abyste lépe trefili. Podle Googlu tato vylepšení přinesou trochu krásy navíc do vašeho dne".

Chytrá nápověda

Funkce Assist je nápovědou, která odhaduje detaily při vkládání událostí na základě předchozích interakcí v telefonu. Například, když chodíte každý čtvrtek na trénink do té samé posilovny se stejným cvičebním partnerem, bude vám to nabídnuto, když začnete vyťukávat povědomá písmena.

 

Předpovídání událostí z e-mailu

Tím největším vylepšením celé aplikace má být její větší chytrost předpovídající povinnosti uživatele hodné zaznamenání v kalendáři na základě aktivity v e-mailu. Například pokud jste si zabookovali letenku do New Yorku na neděli za 14 dní, Google Calendar vezme tento údaj z potvrzení letenky z vašeho e-mailu a přidá ho mezi události do vašeho časového rozvrhu se správným dnem, časem a aerolinkou. Dokonce prý dokáže i provést sám změnu, pokud bude let zpožděn.

Nový Google Calendar je od včerejška dostupný na zařízeních s Android 5.0 Lollipop. Dočkají se ho ale i ti s Androidem ve verzi 4.1 a vyšší. Stáhnou si ho z Google Play budou moci v příštích týdnech. Na verzi pro iPhone se ještě pracuje.


Zdroj: gmailblog.blogspot.cz

Štítky dokumentu: Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: