Nový patent Apple ukončí zmatené bloudění po parkovišti

25. 8. 2014 | Irena Šovčíková
Každý občas jednoduše zapomene, kam si před pár hodinami zaparkoval svoje auto. iPhone možná brzy nabídne mapu s vyznačenou cestu zpět k vozidlu.

Každému řidiči se snad alespoň jednou stalo, že zaparkoval auto a následně zapomněl kde. Na velkých parkovištích to není vůbec žádný problém. Apple to zřejmě chápe, a tak patentoval technologii, díky které si iPhone zapamatuje lokaci auta a při návratu poskytne řidiči nápovědu, jak se dostat zpět.

Nákresy k novému patentu ukazují implementaci do iPhonu

V době obrovských, monotonních parkovišť a složitých parkovacích domů je velmi snadné zapomenout, kde vlastně stojí vaše auto. V Apple s tím mají zjevně také zkušenosti. Americká patentová kancelář totiž zveřejnila dokumenty, které dokládají patentování technologie, řešící tento problém. Zajímavé jé, že technologie by měla být funkční, i když uživatel zrovna nebude mít silný signál. Vypadá to, že iPhone naváže spojení s autem, například pomocí Bluetooth, a díky předem vybraným signálům vyhodnotí, zda řidič zaparkoval. Podle toho si zapamatuje lokaci auta, bude sledovat kroky uživatele a v momentě, kdy to bude potřeba nabídne přesnou cestu zpátky k vozidlu.

Ukládání lokace auta bude díky Bluetooth fungovat i tam, kde není dobrý signál.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že navigovat zpátky k dopravnímu prostředku potřebují hlavně ti, u kterých byste spíš našli telefon s megatlačítky a lupou než iPhone, ruku na srdce, každému z nás se to jednou za čas stane také. Navíc, takováto funkce by mohla pomoci například při hledání ukradeného auta. Uživatelům by se ale možná nemuselo líbit neustálé sledování jejich pohybu a ukládání dat. Zatím však není vůbec jasné, zda Apple svůj patent využije.

Apple sice sám není výrobce aut, dlouhodobě se ale snaží vylepšovat svůj iPhone tak, aby co nejvíce usnadňoval cestování v autě, nebo ho alespoň dělal bezpečnější. Nedávno si například zaregistroval patent na automatické uzamykání telefonu při jízdě. Ani tato funkce však zatím nebyla aplikována.

Zdroj: TechCrunch, AppleInsider

Štítky dokumentu: Apple Mobilní zařízení

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: