Partnerství bloků Moleskine a Adobe Creative Cloud je offline / online pohádkou pro designery

24. 11. 2014 | Petr Michl

Moleskine je největší love brandem mezi papírovými zápisníky a bloky. Pro někoho to je jen předražený doplněk hipsterů, pro jiné užitečný pomocník. Druhá skupina by se mohla rozšířit díky novému partnerství s Adobe Creative Cloud, které má pomoci převést malůvky z bloku přímo do grafických programů Adobe Photoshop či Adobe Illustrator.Mnoho grafiků , ilustrátorů a designerů nedá dopustit na staré dobré pomocníky -  tužku a papír. Nikdo neříká, že je nyní nemožné dostat fyzický výtvor na papíře do počítače, není to ale věcí pár okamžiků. Přesně o to se ovšem snaží aplikace Moleskine Smart Notebook App. Stačí na váš výtvor zamířit fotoaparát iPhonu a díky tomu, že stránky zápisníku Moleskine obsahují pro aplikaci čitelné indikátory rozložení stránky, je pak schopna převést náčrt lépe v použitelné vektory bez zkreslení, i když nedokážete stránku vyfotit zcela rovně a naplocho. Vytvořený soubor může být ve formátech .jpg i .svg, aby šel použít ve Photoshopu i Ilustratoru.


Ano, jsou i jiné volby, jak dělat své náčrty rovnou digitálně, u smartphonů k tomu dokonce přímo vyzývá Galaxy Note 4 se svým vlastním stylusem. Existují na to speciální nástroje a samozřejmě jde pro převod fyzických kreseb použít i starý dobrý scanner a pohrát si pak s výsledkem ve Photoshopu (návod najdete například zde - pozn. red.). Moleskine má ovšem ve vzájemném porovnání nejednu výhodu - mimo té cenové i fakt, že digitalizovat s ním a aplikací jde rychle a spontánně - klidně krátce poté, co bylo vaše kreativní dílo vytvořeno na základě puzení náhlé inspirace.

Pokud bude aplikace schopna vytvářet skutečně dobré .svg soubory, začnou mít grafici a designeři Moleskine rádi ještě víc.

Zdroj: Moleskine


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: