Jak uklidnit psy při ohňostrojích? V Dánsku je řešením speciální TV program

5. 1. 2022 | Petr Michl
Běžné televizní vysílání připadá psům jak divná zrychlená prezentace s nevýraznými barvami. Dánský poskytovatel internetu a TV vysílání ale přišel s pro ně vyladěným relaxačním programem, který jim pomohl překonat silvestrovské ohňostrojové šílenství.

 

Úzkost, nepochopení, strach o vlastní život — to vše si museli opět prožít ve velké míře ti, které nazýváme našimi nejlepšími přáteli. To vše jen pro pomíjivé potěšení z hlasité a vizuálně poutavé zábavy. Ano, mluvíme o psech a jejich vztahu k zábavné pyrotechnice, která je používaná v Česku nejvíce při oslavách příchodu nového roku. Ani uvítání roku 2022 nevypadalo jinak. Dánský poskytovatel internetu a televizního vysílání WAOO přišel nicméně s řešením, které může pomoci chlupáčům pomoci těžké chvíle přečkat.

Vytvořil totiž loni TV kanál věnovaný zklidnění psů. I ti jsou totiž v Dánsku častými lidskými společníky a během prvního pandemického roku jich přibylo do dánských domácností celých 60 tisíc, aby celkový počet překonal 650 tisíc psů.

Dlouhé celovečerní pásmo „Novoroční pohádky“ bylo vytvořeno ve spolupráci ve spolupráci s odborníky na chování zvířat. Vycházelo z toho, že specifické záběry a zvuky mají na psy uklidňující účinek.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: