Jak uklidnit psy při ohňostrojích? V Dánsku je řešením speciální TV program

5. 1. 2022 | Petr Michl
Běžné televizní vysílání připadá psům jak divná zrychlená prezentace s nevýraznými barvami. Dánský poskytovatel internetu a TV vysílání ale přišel s pro ně vyladěným relaxačním programem, který jim pomohl překonat silvestrovské ohňostrojové šílenství.

 

Úzkost, nepochopení, strach o vlastní život — to vše si museli opět prožít ve velké míře ti, které nazýváme našimi nejlepšími přáteli. To vše jen pro pomíjivé potěšení z hlasité a vizuálně poutavé zábavy. Ano, mluvíme o psech a jejich vztahu k zábavné pyrotechnice, která je používaná v Česku nejvíce při oslavách příchodu nového roku. Ani uvítání roku 2022 nevypadalo jinak. Dánský poskytovatel internetu a televizního vysílání WAOO přišel nicméně s řešením, které může pomoci chlupáčům pomoci těžké chvíle přečkat.

Vytvořil totiž loni TV kanál věnovaný zklidnění psů. I ti jsou totiž v Dánsku častými lidskými společníky a během prvního pandemického roku jich přibylo do dánských domácností celých 60 tisíc, aby celkový počet překonal 650 tisíc psů.

Dlouhé celovečerní pásmo „Novoroční pohádky“ bylo vytvořeno ve spolupráci ve spolupráci s odborníky na chování zvířat. Vycházelo z toho, že specifické záběry a zvuky mají na psy uklidňující účinek.

Obsah také zohledňoval dichromatické vidění psů, což znamená, že vidí škálu dvou základních barev, žluté a modré. Navíc byl natočený v optimalizované snímkové frekvenci 70 snímků za sekundu, běžná televizní produkce jich má 25 a psům připadá s trochou nadsázky rychlou powerpointovou prezentaci, ne plynulé audiovizuální dílo.

Jak to dopadlo? To napoví následující video s případovou studií.

Kampaň spuštěná necelé 2 týdny před loňským Silvestrem zaznamenala značnou mediální podporu zdarma od rozhlasových i TV stanic, stejně jako tištěných a online médií. Ve výsledku si kanál naladilo přes 17 % zákazníků WAOO a pořad byl sledován psy po Dánku 829 tisíc minut. Minimálně několik tisíc psů tak dostalo v pro ně nepříznivých časech svou uklidňující dávku televizního relaxu.

Úspěch daného programu z něj navíc dělá instantní silvestrovskou klasiku, která pomáhá psům i v dalších letech. Poblíž bydliště autora tohoto textu bohužel milovníci petard a rachejtlí nacházejí a odpalují zapomenuté zásoby ještě 2 týdny po 1. lednu. Pokud jste na tom podobně, nebo se chcete jen připravit na další ohňostroje, uložte si do záložek následující video. Celé více než 10hodinové uklidňující pásmo pro psy je totiž dostupné i na YouTube.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: