Penta Investments se rozrostla o prodejny Koruna

16. 2. 2010 | ITO
100% podíl ve společnosti PR market koupil vlastník sítě večerek Žabka, Penta Investments. Stal se tak vlastníkem 45 supermarketů Koruna, které působí zejména ve Slezsku a severní Moravě. O transakci společnost informovala ve své tiskové zprávě. Penta oznámila, že v blízké budoucnosti nehodlá obě značky sloučit. Koruna i Žabka budou fungovat paralelně.

 

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

100% podíl ve společnosti PR market koupil vlastník sítě večerek Žabka, Penta Investments. Stal se tak vlastníkem 45 supermarketů Koruna, které působí zejména ve Slezsku a severní Moravě. O transakci společnost informovala ve své tiskové zprávě.

"Před necelými dvěma lety jsme s Žabkou začínali na českém trhu a dnes již provozujeme 100 prodejen. Chceme stát v čele konsolidace nezávislého maloobchodního trhu v Česku. Koruna je první akvizicí, v dalších hodláme pokračovat. Vedle menšího formátu convenience (Žabka), budeme rozvíjet i formát supermarketů," řekl Jozef Janov, investiční ředitel Penty.

Společnost oznámila, že v blízké budoucnosti nehodlá obě značky sloučit. Koruna i Žabka budou fungovat paralelně. Transakce ještě musí být posvěcena Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Stanovisko, které by mělo být kladné, vydá úřad zhruba do dvou měsíců.

Štítky dokumentu: E-Commerce

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: