Pinterest naživo: Caribou Coffee postavil pět pater velkou Pinterest nástěnku

13. 2. 2014 | Petr Michl

Pinterest je především v USA a v Británii čím dál užitečnějším nástrojem propagace. Ve včerejším článku o výkonnosti reklam na Facebooku jsme dokonce informovali o tom, že jako zdroj trafficu pro stránky je dle studie Adobe Social hned druhý za FB. V oblibě má toto obrázkové sociální médium i kavárenský řetězec Caribou Coffee. Ten na svém profilu v minulém roce požádal fanoušky o to, aby s ním sdíleli fotografie toho, co je inspiruje. I to prý přispělo k nové směsi kávy "Real Inspiration Blend".  Její představení se nyní odehrává v největším obchodním domě v USA, Mall of America, který se nachází ve městě Bloomington ve státě Minnesota. A aby měla událost pořádný tahák, byla k dané příležitosti postavena reálná Pinterest nástěnka vysoká skoro 20 metrů a prostupující pěti patry.Inspirační fotografie nejsou rozesety jen po samotné nástěnce, ale v obřích formátech i po zemi před ní. K pochopitelným atrakcím, jako je ochutnávka nového druhu kávy, se přidalo i foto okénko s hrnkem o velikosti člověka nebo tabule, na kterou mohou lidé vepsat svoje vzkazy. „Technologie tisku" tu je pochopitelně propojena i s tou digitální, pět oken pro snímky na nástěnce je ve skutečnosti displeji, na které mohou lidi posílat své aktuální zdroje inspirace přes Twitter a Instagram pod hashtagem #CaribouInspires.

Caribou Coffee přesně zaměřilo svou cílovou skupinu. Mladé lidi žijící mezi několika digitálními obrazovkami, kteří si jsou ochotni připlatit za kávu, jež jim dává pocit náležitosti k těm nadějným a kreativním a zároveň environmentálně zodpovědným. Ostatně nová směs kávy má prý za cíl probudit snílky k akci. Inspirační hra propojující reálný život s tím na Pinterestu, Twitteru a Instagramu je pak něčím, co s tímto skvěle souzní.

Caribou Coffee nerealizovalo podobně zajímavý projekt poprvé. Při příležitosti uvedení svých nových sendvičů postavili před dvěma lety taktéž v Minnesotě autobusovou zástávku ve stylu trouby. A péct se v ní mohli tak trochu i návštěvníci, protože zastávka skutečně hřála. A to je něco, co se v lednu v Minnesotě skutečně hodí. Zdroj: PRNewsWire


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: