Play Live umožní interakci televizních diváků s oblíbenými pořady

28. 11. 2012 | BeDa
Televizní tvůrci začínají počítat s tím, že diváci sledují zároveň i obrazovky mobilních zařízení. V USA do pořadů přidávají interaktivní ankety, soutěže a hry - fungující v reálném čase.

Chtít po divácích jejich hlasy, aby se mohli nějakým způsobem podílet na pořadu, je oblíbená taktika řady televizních show. Obzvlášť se to týká například talentových soutěží. Ani hlasování v anketách není úplně neobvyklé. K vidění jsou například v politických či sportovních pořadech. Ale hlasy diváků se nepřidávají tak průběžně, jak jsou posílány. Většinou jsou k vidění konečné výsledky, sečtené po určitém časovém úseku.

Americká kabelová televizní stanice Bravo Tv, která se zaměřuje na témata jako jsou vaření, móda a design, chce do každé své show umístit na obrazovce viditelné v reálném čase fungující ankety.

 

Svoji speciální aplikaci “Play Live” chtějí začít naplno používat od příštího měsíce. Diváci budou moci na svých obrazovkách nejen vidět ankety, soutěže, různé interaktivní hry a grafiky, které se v průběhu pořadu objeví na obrazovce, ale přes své mobilní telefony, tablety a počítače se budou moci i zapojit v reálném čase.

 

Tento inovativní prvek by mohl představovat i nový prostor pro reklamu. Televizní stanice Bravo chce nechat inzerenty sponzorovat tyto nové produkty a také uvažuje, že by se do interaktivní reklamy mohli pustit v prostoru pro ankety a soutěže i sami inzerenti.
První zkušební test proběhne během pořadu “Watch What Happens Live”. Lisa Hsia, která vede digitální oddělení Bravo Tv, věří že diváci budou interagovat. Už v minulosti se totiž aktivně zapojovali. Pořadu Top Chef díky speciálnímu webovému videu, které vidělo 8 milionů lidí, přibyla čtvrtina televizních diváků.

Zdroje: www.allthingsd.com, www.mashable.com

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: