Plyšoví koalové v New Yorku vybírají peníze na podporu Austrálie

14. 1. 2020 | Milada Zemanová
Australské plameny usmrtily již téměř miliardu tamních živočichů. Místní organizace potřebují každou dostupnou podporu, a právě tu se jim snaží nyní zajistit plyšáci v New Yorku.

Zdroj: Koalas of NYC

Austrálie je stále v plamenech a doposud v nich odhadem zahynula téměř miliarda zvířat. Všude po světě vznikají finanční sbírky, které mají tamní boj s plameny podpořit a zajímavý způsob zvolili v New Yorku. Rozmístili do ulic plyšové koaly, které svým roztomilým vzhledem pomáhají s výběrem finančních darů.

Koalové jsou k vidění například na sloupech, veřejném osvětlení nebo třeba stromech. Za celým projektem stojí nezávislá mediální agentura Cummins&Partners New York, která má však původ právě v Austrálii. Každý koala je opatřená informačním štítkem. Na něm je uvedeno, kolik zvířat již od propuknutí požárů zahynulo a také QR kód vedoucí na zmíněnou fundraisingovou platformu GoFundMe. Finance dále putují k jedné z největších australských organizací pro ochranu volně žijících živočichů. Ta nese název WIRES (Wildlife Information Rescue and Education Service).

Zdroj: Koalas of NYC

Kromě koalů v ulicích, kterých je celkem 100, a fundraisingové kampaně vznikl také instagramový profil Koalas of NYC. Ten za necelý týden své existence získal téměř 6 tisíc sledujících.

Diane Villavieja, která má na starosti akce v rámci Cummins&Partners, ke kampani uvedla:

„Náš tým ve společnosti Cummins&Partners NYC je událostmi v Austrálii naprosto zničený a chtěl nějakým způsobem pomoci i takto přes velkou louži. Nechtěli jsme se cítit bezmocně. Naše agentura má australské kořeny a více než polovina našeho týmu jsou Australané, takže podnikáme kroky a pomáháme našim chlupatým přátelům tam doma.”

Umístění koalů v rámci New Yorku trvalo 72 hodin a tuto fundraisingovou kampaň k dnešnímu dni podpořilo 185 lidí a společně darovali 8 830 dolarů z potřebných 10 000 dolarů.

Výkonná ředitelka organizace WIRES, Leanne Taylorová, uvedla, že ji štědrost dárců inspirovala, a že jsou odhodláni i nadále zachraňovat zvířata postižená plameny, pečovat o ně a ochraňovat australské volně žijící živočichy i v budoucnu.

Zdroj: Koalas of NYC

 

 

 

 

V současné době odborníci, zaměstnanci i dobrovolníci ve spolupráci s WIRES pracují bez přestávky, aby zajistili péči, ochranu a potravu pro tolik živočichů, kolik to jen jde.

Pokud ani vám nejsou osudy australských živočichů lhostejné, můžete se také zapojit do fundraisingové kampaně, napřímo podpořit WIRES nebo třeba finančně podpořit některou ze sbírek, které zakládají lidé napříč Facebookem.

Zdroje: 7News, Koalas of NYC, Adweek

Štítky dokumentu: Marketing v neziskovém sektoru

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: